Wakacje w Mieście / Morskie Opowieści

Druga odsłona letniej akcji dla dzieci upłynęła pod hasłem morskich opowieści. Kolejna środa miesiąca poświęcona zajęciom plastycznym to za każdym razem kreatywna zabawa i nowe doświadczenia. W godzinach od 10 do 13 dzieci wykonywały różne twórcze zadania, dzięki którym chociaż na moment można było przenieść się w klimat wakacyjnej nadmorskiej przygody. Na wszystkie  zajęcia w ramach organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach akcji należy się wcześniej zapisać (ze względu na ograniczoną ilość miejsc) oraz dokonać opłaty.

Tym razem dzieci za sprawą wyobraźni i własnych pomysłów wyczarowały z kartonowego pudełka  prawdziwe akwarium z egzotycznymi roślinami oraz morskimi stworzeniami. Każdy uczestnik zajęć otrzymał takie małe akwarium, które należało oryginalnie ozdobić i wypełnić różnymi elementami, które w magiczny sposób zamieniły zwykłe pudełko w mikroświat pełen kolorów i kształtów. Następnie dzieci rysując, malując i wycinając tworzyły pocztówki znad morza z pozdrowieniami. Każda kartka była inna, ciekawa i kolorowa, przywoływała wspomnienia i słoneczne chwile na plaży. Dzieci za swoje zaangażowanie i udział w zajęciach otrzymały pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy i zapraszamy w kolejne środy na plastyczne przygody.