Wakacje w Mieście / Las naszym przyjacielem

Lipiec dobiegł końca, a tym samym nasze cotygodniowe warsztaty plastyczne. Każde zajęcia to inny temat i inny sposób na spędzanie wolnego czasu w okresie wakacji. Podczas ostatnich warsztatów przenieśliśmy się w leśne klimaty – czyli spotkania z przyrodą w najbliższym otoczeniu, którego często nie doceniamy, a przecież skrywa w sobie wiele tajemnic i piękna. Dzieci, które wzięły udział w zajęciach z zapałem i pomysłowością tworzyły leśne krainy wykorzystując do tego mnóstwo różnorodnych materiałów plastycznych.

Las stał się inspiracją do przygotowania niebanalnych warsztatów plastycznych dla dzieci – zadaniem uczestników było bowiem stworzenie makiety imitującej leśny krajobraz. Duże kartonowe plansze posłużyły dzieciom za podstawę do skonstruowania trójwymiarowego lasu i wypełnienia go przeróżnymi elementami, które otrzymały do wykorzystania w zabawie. W ten sposób las naprawdę ożył, a pozornie proste elementy dekoracyjne nabrały nowego znaczenia. Dzieci mogły korzystać z takich materiałów jak szyszki, żołędzie, mech, listki, gałązki a także przycięte pieńki, które doskonale sprawdziły się jako małe drzewka! Do tego farby, cekiny brokaty i inne plastyczne pomoce sprawiły, że powstały małe arcydzieła leśnej sztuki. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w warsztatach oraz prezenty w postaci gadżetów Miejskiego Ośrodka Kultury. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy udanej drugiej połowy wakacji.