Uroczyste rozstrzygnięcie konkursów – plastycznego i fotograficznego

W poniedziałek 18 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom dwóch konkursów ogłoszonych jesienią  – konkursu plastycznego oraz fotograficznego. Tematem pierwszego z nich był „Zaczarowany ogród”, a dzieci w twórczy i kreatywny sposób podeszły do zadania i zasypały MOK kolorowymi pracami, pełnymi kwiatów, ciepłych barw i niesamowitych magicznych istot. Dla kontrastu, konkurs fotograficzny dotyczył relacji między światłem i cieniem – amatorzy i miłośnicy fotografii mogli spróbować swoich sił w szukaniu ciekawych kadrów na styku światłocienia. Wydarzenie odbyło się o godzinie 11, wszystkim obecnym oraz nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Na konkursy napłynęło wiele prac z całego powiatu – w sumie w konkursie plastycznym wzięło udział ponad 200 prac. Dostaliśmy piękne obrazy, rysunki, a nawet przestrzenne rzeźby i instalacje – wszystkie starannie wykonane i pracochłonne. Przyszły do nas prace z Mierzęcic, Psar, Będzina, Czeladzi, Sarnowa, Gródkowa i innych miejscowości z powiatu będzińskiego. Wybór nie był łatwy, jednak udało się wyłonić najlepszych i to właśnie im wręczone zostały nagrody oraz wyróżnienia na uroczystej gali. Dyrektor MOK-u, Barbara Pawlak pogratulowała wszystkim i życzyła dalszego rozwijania pasji oraz radości z tworzenia. Na scenę zaproszono dzieci i młodzież, a po wręczeniu nagród wszyscy zapozowali do pamiątkowego zdjęcia. Podczas uroczystości zaprezentowano nagrodzone prace, które wniosły wiele kolorów i ciepła w ten zimowy czas. Na scenę zaproszono również laureatów konkursu fotograficznego – tym razem zdjęcia, które okazały się wyróżniające i najbardziej pomysłowe zachwyciły jury kadrami i oryginalnym podejściem do tematu. Życzymy młodym artystom aby ich pasja stale rosła w siłę i pomagała im rozwijać skrzydła.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO