Teatr Fantazja oczarował wojkowicką publiczność

W minioną niedzielę Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach gościł na swojej scenie aktorów Teatru Fantazja, którzy zaprezentowali najmłodszym miłośnikom sztuki teatralnej autorską wersję „Księżniczki na ziarenku grochu”. Przedstawienie było interaktywne, a pojawiający się na scenie bohaterowie bajki zachęcali dzieci do aktywnego uczestnictwa, a także wspólnej zabawy na scenie. Na zakończenie na widownię czekała również miła niespodzianka.

„Księżniczka na ziarenku grochu” w wykonaniu Teatru Fantazja okazała się historią niezwykle zabawną i niosącą mądre przesłanie. A wszystko zapoczątkowała koronacja młodego księcia, który jako przyszły władca wielkiego królestwa powinien znaleźć sobie żonę, czyli właśnie tytułową księżniczkę. Jaka powinna być wymarzona królewna? I czy bogate stroje oraz wytworne maniery to jedyne atrybuty prawdziwej księżniczki? O tym przekonały się zgromadzone na spektaklu dzieci, które chętnie angażowały się w perypetie naszych bohaterów, a nawet tańczyły z nimi na scenie. Zanim bowiem książę odnalazł swoją ukochaną musiał udać się do Wielkiej Wyroczni, która doradziła mu jak dokonać trafnego wyboru. W całej historii oczywiście kluczową rolę odegrało ziarenko grochu, a dzieci przekonały się jak ważne w życiu jest dobre serce i prawdziwa mądrość.

Już po przedstawieniu aktorzy zapoznali publiczność ze swoim pupilkiem, podróżującą z nimi niewielką małpką, marmozetką, która potrafi rozbawić każde dziecko i jest wyjątkowym gościem każdego przedstawienia. Teatr Fantazja odwiedzi bowiem MOK z kolejną bajką już za niedługo, będzie to więc kolejna okazja do spotkania z tym sympatycznym zwierzątkiem.