Tajemnicze ogrody na warsztatach plastycznych

Ostatni tydzień akcji „Wakacje w mieście” to przede wszystkim plenerowe warsztaty plastyczne, a także animacje i zabawy na świeżym powietrzu. We wtorek rozpoczęliśmy akcję warsztatami malarskimi dla dzieci. W okolicach byłej muszli koncertowej na uczestników czekały przygotowane miejsca – profesjonalne sztalugi plenerowe, farby i wszystkie potrzebne do tworzenia przybory. Na zajęcia należało się wcześniej zapisać z uwagi na ograniczoną liczbę stanowisk malarskich, ale dla wszystkich chętnych również znalazły się ciekawe propozycje plastyczne.

Tematem malarskiego pleneru były „Tajemnicze ogrody”. Prowadząca wprowadziła dzieci w zagadnienie pokazując na przykładach znanych artystów różne przedstawienia przyrody i ogrodów, tak aby każdy znalazł w nich dla siebie inspirację. Następnie dzieci przystąpiły dla malowania na płótnach i szukania własnych sposobów na pokazanie bajecznie kolorowego świata przyrody. Na obrazach pojawiały się drzewa, motyle, tęcze, kwiaty a nawet kosmiczne krainy! Wszystkie powstałe na plenerze prace zostaną wystawione w MOK-u i po wakacjach będzie można je podziwiać w holu placówki. Dodatkowo w drugiej połowie zajęć dzieci dostały nowe zadanie – namalowanie na mniejszych formatach owadów i roślin występujących w ich wyobrażonych ogrodach. Każdy młody artysta otrzymał również za udział w zajęciach drobne upominki.