Świętowanie z przyjaciółmi – Dzień Działacza Kultury

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach obchodził w dniu 26 maja „Dzień Działacza Kultury”, święto ważne dla kulturalnego życia miasta, dla mieszkańców aktywnie uczestniczących w proponowanych przez MOK wydarzeniach, a także dla wszystkich, którzy wspierają kulturę i nie jest im ona obojętna. Uroczyste obchody zgromadziły na sali widowiskowej MOK-u mieszkańców miasta, aktywnych działaczy, władze miejskie oraz zaproszonych gości. Wśród przedstawicieli władz miejskich pojawili się: Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, Przewodniczący Rady Miasta Mateusz Mania oraz Radni Miasta Wojkowice, w imieniu Starosty Powiatu Będzińskiego, Radna Powiatowa – Zofia Gadzik, w imieniu posła Rafała Adamczyka, dyrektor biura poselskiego – Joanna Kobryń, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego – Katarzyna Stachowicz, a także przedstawiciele i dyrektorzy instytucji oświatowych i samorządowych z Wojkowic oraz Ośrodków Kultury z okolicznych miejscowości. Partnerem imprezy był Telesim Sp. z.o.o. za co serdecznie dziękujemy.

Uroczystości rozpoczęły się od przemówienia dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach – Barbary Pawlak, która podsumowała ostatni rok działań kulturalnych w MOK-u, wymieniła ważne osiągnięcia oraz wydarzenia, które miały miejsce w Wojkowicach, a jej słowa uzupełniała prezentacja i krótki film przedstawiający w skrócie ważne momenty z minionego roku. Następnie dziękowała i zapraszała na scenę wszystkich, którzy sprawiają, że kultura w Wojkowicach kwitnie i angażują się w jej rozwój oraz jak najwyższy poziom placówki. Podziękowania wraz z kwiatami złożyła na ręce pracowników i instruktorów zajęć odbywających się na co dzień w MOK-u, władz miasta, przedstawicieli jednostek samorządowych, oświatowych i kulturalnych, przyjaciół, wolontariuszy oraz wszystkich, którzy od lat wspierają MOK. Goście we wzruszających słowach dziękowali oraz składali ze sceny życzenia, a Burmistrz Wojkowic, Tomasz Szczerba podkreślił współpracę między wojkowickimi instytucjami i swoje osobiste zaangażowanie w organizowane przez ośrodek wydarzenia.

Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną, czyli występy związanych z MOK-iem zespołów i młodych artystów. Na początku wysłuchaliśmy koncertu RZF „Jaworznik”, który swoim repertuarem zachęcił publiczność do wspólnego śpiewania. Następnie na scenie wystąpili uczestnicy zajęć nauki gry na fortepianie i warsztatów wokalnych. Potem przyszła kolej na zespół taneczny Iterum Squad oraz występ Kameralnego Chóru Wielopokoleniowego Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach. Na koniec wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek – w sali odczytowej czekał na nich okolicznościowy tort oraz wystawa prac plastycznych uczestników zajęć z malarstwa i rysunku – zarówno tych najmłodszych jak i dorosłych.

Upływający rok obfitował w wiele sukcesów wśród uczestników i pracowników MOK-u, dzieci zajmowały miejsca w konkursach i festiwalach, a film krótkometrażowy “Poranki, kiedy wracamy do domów” stworzony przez Kolektyw Kuzyni podbił zagraniczne konkursy i festiwale filmowe, zdobywając wiele nagród w różnych kategoriach. Kolejny rok zapowiada się równie intensywnie i ciekawie, jednak bez wsparcia i pomocy życzliwych ludzi nie byłoby to możliwe. Dziękujemy serdecznie wszystkim życzliwym nam przyjaciołom.

Partnerem imprezy był Telesim Sp. z.o.o. – https://telesim.com.pl/