Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Zagłębiowskie legendy”

W poniedziałek 29 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Zagłębiowskie legendy”. Aż trzy nagrody powędrowały do uczestniczek zajęć plastycznych odbywających się w MOK-u, a dwie kolejne prace dostały się na wystawę pokonkursową, która będzie prezentowana w Filii nr 3 na Dworcu w Będzinie. Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 13 im. Huberta Wagnera w Będzinie oraz MiPBP  im. Stefana Batorego w Będzinie.

Na konkurs napłynęło 453 prac z całej Polski, a zadaniem uczestników było malarskie zilustrowanie i zinterpretowanie wybranej legendy związanej z Zagłębiem i jego historią. Z tym zadaniem doskonale poradziły sobie uczestniczki zajęć plastycznych w MOK-u i pod kierunkiem instruktorki – Magdaleny Pasternak, stworzyły prace odnoszące się do wojkowickiej legendy o Sowiej Górze. W kategorii klas IV – VI, pierwsze miejsce zajęła Amelia Dudzik, a wyróżnienie otrzymała Julia Kudła. W kolejnej kategorii wiekowej, dla klas VII – VIII, trzecie miejsce zajęła Magdalena Chwistek. Nagrody wręczył poseł na sejm – Rafał Adamczyk. Wszystkie nagrodzone prace znalazły się w wydanym z tej okazji kalendarzu, a prace Marii Bolek oraz Natalii Klimczyk zostały również wybrane do wystawy pokonkursowej, na której znalazło się 48 prac biorących udział w konkursie. Wszystkim młodym artystkom serdecznie gratulujemy i życzymy aby Wasze pasje artystyczne stale się rozwijały.