Sukcesy uczestników zajęć plastycznych

Sukcesy uczestników zajęć plastycznych

Uczestnicy warsztatów plastycznych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach mogą się poszczycić sukcesami w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich.  Pod opieką instruktora Pana Mariusza Wnukowskiego uczestniczki zajęć zostały laureatkami IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego III Kolory-Odcienie Przyjaźni oraz w X Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem Łęczna 2017 pt. „Dzik”.

Do udziały w IV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym TRZY KOLORY- ODCIENIE PRZYJAŹNI organizowanego przez Pracownię Plastyczną OKIENKO Siemianowickiego Centrum Kultury zgłosiło się 273 uczestników. Jury przyznało 13 nagród oraz 10 wyróżnień. Dodatkowo 99 autorów zostało nagrodzonych udziałem w wystawie prac pokonkursowych. W tym zaszczytnym gronie znalazły się uczestniczki warsztatów plastycznych organizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach.

Wyróżnienie w kategorii 7-9 lat otrzymała Martynka Domańska, natomiast prace jej trzech koleżanek Wiktorii Stanik, Zofii Gabryś, Magdaleny Piasny zostały zaprezentowane na wystawie. Dziewczynki otrzymały również pamiątkowe dyplomy, które podczas zajęć wręczył im Pan Mariusz Wnukowski.

Uczestnicy warsztatów plastycznych brali także udział w X Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem Łęczna 2017 pt. DZIK, w którym to prace oceniane były przez jury złożone z Artystów uczestniczących w XIII Międzynarodowym Plenerze Artystycznym Łęczna 2017. Artyści min. z Węgier, Ukrainy, Białorusi i Litwy ocenili przeszło 600 prac przyznając 27 nagród. Do elitarnego grona laureatów trafiła uczestniczka zajęć odbywających się w Wojkowickim MOKu – Lena Łukasiewicz, której „Dzik” zajął zaszczytne 3 miejsce w kategorii dzieci od 5 do 8 lat.

Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  oraz wytrwałości w rozwijaniu swoich wyjątkowych talentów.

Sylwia Łukasik

By | 2018-04-13T09:12:27+00:00 Grudzień 4th, 2017|