Sukcesy Tomasza Stanika z grupy tanecznej Otherside

Zespół Otherside spotyka się regularnie na treningach w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach od 2015 roku. Został założony przez pasjonatów tańca nowoczesnego – jumpstyle’u, gatunku muzycznego mającego wiele odmian i charakteryzującego się skocznymi rytmami, głębokimi dźwiękami bębna basowego, a w tańcu określonymi figurami. Grupa młodzieży, która w MOK-u doskonali swój warsztat taneczny ma już na swoim koncie wiele okolicznościowych występów, a także udziałów w konkursach i turniejach. Obecnie jeden z członków zespołu bierze udział w prestiżowym turnieju o międzynarodowej randze, a wśród osobistych sukcesów ma także zwycięstwa w konkursach ogólnopolskich.

Tomasz Stanik reprezentował Otherside po raz pierwszy na ogólnopolskich zawodach tanecznych w Łodzi „ Catch the Move”. Tomek zakwalifikował się do kategorii dla zaawansowanych i w tej grupie rywalizował wraz z 8 innymi tancerzami o główną nagrodę. Występy oceniało profesjonalne jury złożone z certyfikowanych instruktorów tańca breakdance, jumpstyle oraz hip-hopu. Występ Tomka został oceniony bardzo dobrze i ostatecznie zajął on drugie miejsce! Ale to nie koniec sukcesów, gdyż jeszcze w listopadzie zeszłego roku rozpoczęły się zapisy do X Edycji Ligi Jumpstyle, czyli najbardziej prestiżowej ligi tanecznej w Polsce w tym gatunku organizowanej od 2007 roku. Do turnieju zgłosiło się 79 osób, a wśród tych, którzy przeszli eliminacje znalazł się również Tomek. Formą prezentacji tanecznej było opublikowanie filmu w serwisie YouTube z nagraniem własnego układu tanecznego. Jury oceniało m.in. technikę tańca, rytmikę, dynamikę i różnorodność. Tomek dotarł prawie do samego finał, zajmując po ostatecznej „rozgrywce tanecznej” czwarte miejsce. Obecnie znajduje się w najlepszej dwudziestce międzynarodowej ligi jumpstyle’u, w której bierze udział 200 zawodników z całego świata. Trzymamy kciuki za sukcesy Tomka i życzymy jak najlepszych wyników!

Magdalena Pasternak