Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Sukces Grupy Teatralnej “Agrafka”

Miejsce Odkrywania Talentów- taki tytuł Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach zyskał już kilka lat temu. Do dziś szczycić się może współpracą z niezwykle zdolną młodzieżą oraz i z równie utalentowanymi, nieco już starszymi, członkami Wojkowickiej społeczności. Na tym polu niezwykle owocna okazuje się współpraca z Stowarzyszeniem Aktywny Wojkowicki Senior.

Grupa teatralna “Agrafka”, która powstała w MOKu, rozwinęła swoje skrzydła pod okiem Pana Piotra Charczuka. Siłą napędową całej inicjatywy pozostają przede wszystkim aktorzy -członkowie  AWSu, którzy poświęcają swój czas i z niegasnącym zapałem uczestniczą w kolejnych ciekawych projektach.

Sukcesy na przeglądach Seniorów dodały ekipie motywacji do dalszej pracy nad coraz ciekawszymi spektaklami. Ostatnie przedstawienie, które zrodziło się na deskach MOKu, pt. “Siostrzyki”, podbiło serca nie tylko Wojkowickiej widowni ale można i powiedzieć całego kraju. W 2017 roku grupa Agrafka zajęła  I miejsce podczas IV Oświęcimskich Spotkań Artystycznych , wystąpiła na II Bytomskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku a Stowarzyszenie Aktywny Wojkowicki rozsławiło spektakl w telewizji za sprawą programu “Dojrzalsi” emitowanego w  TVP 3 Katowice.

Sukcesy Agrafki oraz o inne ciekawe projekty Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior, nie mogły więc nie zostać docenione również w naszym powiecie. AWS otrzymało nagrodę Starosty Będzińskiego za Osiągnięcia w dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury za rok 2017. 28 maja br. laureaci otrzymali z rąk Starosty oraz Wicestarosty pamiątkowe czeki na kwotę 2000 zł. Jest nam szczególnie miło, że gale wręczenia tych prestiżowych nagród uświetnił występ działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach Grupy Teatralnej Agrafka w swoim kultowym już spektaklu “Siostrzyczki” .
Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów w krzewieniu kultury oraz niegasnącego optymizmu w podejmowaniu kolejnych ciekawych inicjatyw.

Sylwia Łukasik