Stand-up bez cenzury w MOKu!

W miniony weekend po raz pierwszy gościliśmy na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach prawdziwych mistrzów ciętej riposty, speców od mocnych dowcipów i niecenzuralnych tekstów. Radiowcy bez cenzury, bo to właśnie o nich mowa, przyciągnęli do MOKu tłumy. Przy pełnej sali dali popis umiejętności żonglowania słowem i spontanicznego podejścia do tematu. A działo się wiele – każdy kto oczekiwał silnych wrażeń nie mógł się poczuć rozczarowany.

Grupa czterech dziennikarzy opanowała scenę totalnie – jak wiadomo stand-up to specyficzna forma rozrywki, w której wszystkie chwyty są dozwolone, a przekleństwa i odwołania do różnych dziedzin naszego życia są na porządku dziennym. Tutaj nie ma tematów tabu, dlatego od razu trzeba się przygotować na mocną jazdę bez trzymanki. Taką właśnie rozrywkę zafundowali nam: Jacek Tomkowicz, Robert Karpowicz, Przemysław Skowron i Tomasz Olbratowski. Publiczność pękała ze śmiechu, a Radiowcy dawali z siebie wszystko. Rozmawiali o polityce, społeczeństwie, kościele. Nikogo nie pomijali, nie było dla nich takiego tematu, który mógłby wzbudzić kontrowersje. Liczył się dystans i poczucie humoru, którego również nie zabrakło widzom. To z pewnością był najbardziej niecenzuralny występ w wojkowickim Domu Kultury jaki mieliśmy okazję oglądać. Usłyszeliśmy więc to czego słyszeć nie wypada, językiem, jakim również nie wypada się posługiwać. Ale sposób podania tych refleksji pozwolił nam spojrzeć z zupełnie innej strony na naszą codzienność. Było warto!