Spotkanie z Mikołajem w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach!

Z odległej północy, ze śnieżnej krainy, saniami zaprzężonymi w magiczne renifery przybył do nas Święty Mikołaj wraz z sympatycznymi elfami. Pięknie udekorowana scena Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach czekała na wyjątkowego gościa, który jak co roku 6 grudnia rozdaje dzieciom prezenty, każdemu ma coś miłego do powiedzenia i wywołuje uśmiech na dziecięcych buziach. Czy przychodzi tylko do grzecznych dzieci? O tym przekonali się nasi najmłodsi w piątkowe popołudnie w sali widowiskowej MOK-u.

Spotkanie mikołajkowe poprzedziła minuta ciszy w związku z tragedią, która niedawno miała miejsce w Szczyrku. Przed samym spotkaniem z Mikołajem, na którego z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci, para elfów zorganizowała zabawy interaktywne, które umilały nam czas przed rozdaniem prezentów. Elfy zachęcały dzieci do wspólnego rozwiązywania świątecznych zadań – w tym układania ogromnych puzzli, a także pokazywały zabawne sztuczki. Jak wiemy elfy to pracowite i niezwykle pomysłowe stworki, bez których Mikołaj nigdy nie poradziłby sobie z górą podarunków, które trzeba szybko dostarczyć pod właściwy adres. Nie tylko je przygotowują ale również dbają o dobre humory dzieciaków i ich rodziców. Dlatego też jak tylko Mikołaj zasiadł na fotelu, dzielny elf włączył się do pomocy i każde dziecko otrzymało upragniony prezent. Mikołaj pozował do pamiątkowych zdjęć oraz jak tylko mógł starał się spełnić marzenia zgromadzonych na sali dzieci. Mikołajki wprowadziły nas w świąteczną atmosferę, a dzięki wizycie brodatego gościa może wkrótce na dłużej zawita u nas prawdziwa zima.