Spektakl teatralno – muzyczny pt. „Pan Tadeusz”

15 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach uczniowie szkół podstawowych mieli okazję obejrzeć spektakl teatralno-muzyczny oparty na utworze Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”. Utwór ten jest jednym z najbardziej znanych dzieł okresu romantyzmu, nazywany naszą epopeją narodową. Akcja dzieła toczy się w wymyślonej przez autora małej wsi Soplicowo. Aktorzy w sposób intrygujący zaprezentowali fragmenty dzieła. Młodzi widzowie mieli możliwość przebrnięcia przez wszystkie wątki utworu począwszy od motywu patriotycznego jakim jest przygotowanie do powstania na Litwie, poprzez spór o zamek między zwaśnionymi rodami Horeszków i Sopliców, aż po burzliwe losy Jacka Soplicy oraz miłosne perypetie Tadeusza i Zosi. Artyści zadbali o kolorowe kostiumy i przemyślne dekorację. Widowisko w wykonaniu aktorów Agencji Divertimento stanowiła znakomitą lekcję polskości.

Mamy nadzieję, że spektakl nie tylko przyczynił się do przybliżenia młodym ludziom fabuły „Pana Tadeusza”, który przecież jest lekturą szkolną, ale również zachęci ich do częstszego obcowania ze sztuką teatralną.