Spektakl dla dzieci “Fabryka Śniegu”

Skąd się bierze śnieg? Pytanie wydawałoby się łatwe dla tych co znają się na pogodzie….ale dla wszystkich dzieci, które wybrały się w niedzielne popołudnie do MOK-u na przedstawienie Teatru Trip, prawda okazała się o wiele bardziej zaskakująca! W spektaklu dla najmłodszej widowni pt. „Fabryka śniegu” pogodą sterują dwie bardzo zaradne i zabawne postaci – Obłoczka i Sopelka, które za pomocą magicznej maszyny mogą wytworzyć odpowiednie ilości śniegu i sprawić, że zima będzie prawdziwa i mroźna. Jednak pewnego dnia maszyna przestała działać i pojawił się duży problem. Jak mu zaradzić? O tym co zrobić przekonały się dzieci, które wypełniły salę widowiskową wojkowickiego MOK-u i z entuzjazmem reagowały na perypetie bohaterów.

Maszynę do wytwarzania śniegu zepsuł celowo pewien niezadowolony kaloryfer – a właściwie Karol Yfer, który pełniąc funkcję suszarki dla mokrych skarpetek postanowił zlikwidować zimę, śnieg i mróz. Jednak zapomniał przy tym o własnych uczuciach i powodach, dla których był tak bardzo niezadowolony ze swojego życia. A Obłoczka i Sopelka niezwłocznie zaczęły szukać pomocy i sposobu na naprawę maszyny – bo jak to, nie będzie już śniegu i zimy? Niestety zadanie nie było łatwe, z naprawą nie poradził sobie nawet inżynier Złota Łapka. O pomoc zostały więc poproszone dzieci, które razem z bohaterami śpiewały i tańczyły, próbując odegnać awarię i znaleźć  sposób na naprawę maszyny. W końcu złośliwy Karol został złapany, dostał nauczkę – a przede wszystkim ważną lekcję – do tej pory czuł się niepotrzebny, jednak zły uczynek pokazał mu, że każdy czyn ma swoje konsekwencje, a jego pobudki były niewłaściwie – jako kaloryfer pełni przecież bardzo ważną funkcję i jest jak najbardziej potrzebny. Na koniec przedstawienia aktorzy zaprosili dzieci do pamiątkowych zdjęć, z każdym chętnym przybijali również piątki.