Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Sebastian Riedel i Cree

Po raz siódmy spotkaliśmy się na urodzinach Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach, w gronie współpracowników, przyjaciół, sympatyków i mieszkańców naszego miasta. Przez dwa dni, 1 oraz 2 kwietnia świętowaliśmy kolejny udany rok działalności placówki, podsumowaliśmy roczne osiągnięcia oraz podzieliliśmy się refleksjami nad kulturalnym życiem Wojkowic. Początek wiosny to dla nas nowy start z wieloma pomysłami na urozmaicenie oferty edukacyjnej i kulturalnej MOK-u. Mamy nadzieję, że wraz z aktywnością mieszkańców nasz Miejski Ośrodek Kultury będzie nadal tętnił energią i pomysłowością.

Wojkowickie Dni Kultury odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Wojkowice Tomasza Szczerby. To już tradycyjne święto miasta i jego mieszkańców, a podsumowaniom towarzyszyło wiele emocji i wzruszających podziękowań. Tym razem dzień poświęcony prezentacji rocznej działalności placówki przypadł w Prima Aprilis, w radosnej i wiosennej atmosferze przyjrzeliśmy się więc przygotowanym przez pracowników MOK-u materiałom filmowym przedstawiającym zajęcia i warsztaty stanowiące podstawę oferty edukacyjnej placówki. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach, Pani Barbara Pawlak podziękowała wszystkim, którzy współpracowali z MOK-iem oraz tym, którzy zapewnili nam wsparcie i pomoc.

Następnie przyszedł czas na wystąpienia zaproszonych gości, wśród których znalazło się wielu przedstawicieli władz. V-ce Marszałek Sejmu RP, Pani Barbara Dolniak, Posłowie – Pani Ewa Malik, Pan Waldemar Andzel,  Pan Marcin Góralczyk Dyrektor Biura Poselskiego Pani Barbary Chrobak, Senator RP Arkadiusz Grabowski oraz Radna Powiatowa Dorota Kowalik. Wszyscy gratulowali tego jak wiele udało się osiągnąć przez minione siedem lat i życzyli dalszych sukcesów w krzewieniu kultury. Pani Poseł Ewa Malik podkreśliła, że Wojkowicki Ośrodek Kultury jest jednym z najprężniej działających Ośrodków w naszym regionie, natomiast Pan Senator Arkadiusz Grabowski wspominał, że „Wojkowice są nie tylko atrakcyjne ale również Kulturalne…i to nie przypadek, że przez duże K…”.

Życzenia z okazji siódmych urodzin złożył także Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba oraz Przewodniczący Rady Miasta Pan Mateusz Mania wraz z Radnymi. Nie zabrakło także przedstawicieli Urzędu Miasta, Rady Seniorek i Seniorów oraz Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior. Nie sposób spamiętać wszystkich ciepłych słów jakie padły pod adresem Dyrekcji i Pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach. Na zakończenie części oficjalnej Burmistrz Miasta Tomasz Szczerba wraz z Panią Barbarą Pawlak Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne.

Następnie, na scenie wystąpili uczestnicy zajęć i warsztatów odbywających się w MOK-u. Program artystyczny obejmował pokazy taneczne, wokalne, teatralne oraz grę na instrumentach muzycznych. Na koniec na wszystkich czekał pyszny tort urodzinowy.

W niedzielę drugiego dnia obchodów odbył się koncert zespołu Cree z Sebastianem Riedlem. Koncert zgromadził fanów blues-rockowej muzyki, którzy w doskonałej atmosferze bawili się przy klimatycznych, gitarowych brzmieniach. Zespół zagrał koncert akustyczny, co tym bardziej oddało klimat bluesowych ballad.

W organizacji wydarzenia pomogli nam sponsorzy: Krakowski Bank Spółdzielczy, Apteka Dobrych Rad, Optyk Grabara oraz patroni medialni: Głos Wojkowic, Radio Piekary, Dziennik Zachodni.