Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Sala muzyczna

To najmniejsza sala o powierzchni 40m2 w Miejski Ośrodku Kultury, która przeszła generalny remont latem 2020 roku. Sala zmieniła się nie tylko wizualnie, ale co najważniejsze znacząco poprawiły się warunki akustyczne, które wpływają na poziom oraz jakość i przyjemność odbywających się tutaj na co dzień zajęć.

Na podłodze ułożona jest wykładzina dywanowa najwyższej klasy, na ścianach powieszone są akustyczne panele dźwiękochłonne oraz rozpraszające, a w rogach sali pułapki basowe. Pod sufitem również akustyczne panele dźwiękochłonne oraz oświetlenie LED zainstalowane na 4 obwodach, co pozwala na dostosowanie jasności – od przyciemnionej, nastrojowej sali aż do bardzo jasnego pomieszczenia. W oknach zawieszone są rolety, dzięki którym sala w słoneczny dzień może stać się całkowicie zaciemniona. 

Drzwi akustyczne z izolacją na poziomie RW=42dB pozwalają na skuteczne wyciszenie dźwięków dobiegających z pozostałej części budynku i w drugą stronę – z wewnątrz na zewnątrz. 

Salę udało się również wyposażyć w instrument – białe pianino Weinbach po renowacji, oraz w sprzęt audio-wideo – projektor 4K Optoma UHD30, ekran ramowy Adeo Prestige 280×157,5 cm, 16:9 z szarą powierzchnią zwiększającą kontrast, oraz monitory studyjne Eve Audio SC208 z interfejsem Focusrite Scarlett 2i2 2-generacji.  

Wszystko to sprawia, że sala muzyczna stała się najładniejszym, najprzytulniejszym i najbardziej profesjonalnym pomieszczeniem, jakie mamy do zaoferowania. 

Na co dzień odbywają się w niej zajęcia w godzinach od 13:00 do 20:00. Wynajem jest możliwy zazwyczaj tylko w weekendy oraz w okresie ferii zimowych i wakacji, jednak zdarzają się wyjątki. Sala znajduje się na parterze w południowej części budynku i może pomieścić do 20 osób. Sala ma wiele możliwości rozstawienia krzeseł oraz stołów dla uczestników spotkań. 

Rezerwacje sal:

Załączniki: