Rozśpiewane Wojkowice – koncert z okazji Święta Niepodległości 11 listopada

Pierwsza taka inicjatywa w Wojkowicach okazała się strzałem w dziesiątkę! Pomysł aby zaprosić mieszkańców miasta na wspólne śpiewanie z okazji Święta Niepodległości był doskonałą okazją do integracji, kultywowania tradycji i spędzenia wspólnie czasu. 11 listopada jest radosnym czasem, pokazującym nam jak ważne jest bycie razem na co dzień i wspieranie wolności, którą odzyskaliśmy właśnie tego dnia. Pomysłodawczynią wydarzenia jest pani Zofia Gajdzik, a wystąpił przed nami Chór Wielopokoleniowy z Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach pod kierunkiem Pauliny Dziedzic. Było pięknie, nastrojowo i wzruszająco. Wspólne śpiewanie okazało się wspaniałą lekcją patriotyzmy, zwłaszcza dla najmłodszych.

Koncert rozpoczął się o godzinie 18.00 w wojkowickim MOK-u. Podczas porannych uroczystości władze miasta wraz z przedstawicielami różnych instytucji i placówek z Wojkowic, uczestniczyli we mszy świętej w intencji ojczyzny oraz złożyli wiązanki pod Pomnikiem Poległych w Obronie Ojczyzny – aby zakończyć ten dzień równie uroczyście wszystkich zaproszono do wspólnego śpiewania w MOK-u. „Rozśpiewane Wojkowice” będą cyklicznym wydarzeniem, podczas którego Chór Wielopokoleniowy będzie zachęcał do włączenie się w śpiewanie i zachęcanie młodszego pokolenia do radosnego śpiewania. Pracownicy MOK-u zadbali o odpowiednią atmosferę – sala było nastrojowo oświetlona, a każdy uczestnik otrzymał śpiewnik z patriotycznymi piosenkami. Tak przygotowani mogliśmy wziąć udział w koncercie poprowadzonym przez Paulinę Dziedzic. Chór zaprezentował najpiękniejsze pieśni patriotyczne, które warto znać i przekazywać ich treść innym. Na scenę zaproszono widownię, dzieci z rodzicami oraz wszystkich chętnych aby wspólnie zaśpiewać najbardziej znane utwory. Dziękujemy bardzo za włączenie się w „Rozśpiewane Wojkowice” i już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań.