Przedszkolaki zwiedzały Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach oraz Bibliotekę Miejską

MOK uwielbia wszelkie odwiedziny, jednak szczególnie ceni sobie wizyty tych najmłodszych mieszkańców, którzy dopiero poznają świat, a każda nowość jest dla nich cenną lekcją. Na taką lekcję kultury zostały zaproszone dwie grupy przedszkolaków – Ptaszki oraz Jaskółki z Przedszkola  im. Przyjaciół Bajek w Wojkowicach. Dzieci przywitane przez dyrektor MOK-u, Barbarę Pawlak, rozpoczęły zwiedzanie! Okazało się, że  w ośrodku kultury jest wiele miejsc i zakamarków, które mogą fascynować, zadziwiać, a przede wszystkim sprawiać dzieciom wiele radości.

Dzieci rozpoczęły zwiedzanie od kasy, gdzie przyjmuje się wpłaty i sprzedaje bilety – maluchy zobaczyły jak takie bilety wyglądają i na czym polega sprzedaż. Następnie udały się do sali muzycznej, gdzie najważniejsze jest pianino. Przedszkolaki dowiedziały się jak działa, jakie dźwięki wydaje i zobaczyły mikrofony. Jednak najważniejszym punktem tej wizyty było wspólne zaśpiewanie piosenki: „Mydło wszystko umyje”, którą później wykonały na scenie sali widowiskowej. Dzieci odwiedziły również salę plastyczną i tam wzięły udział w specjalnych warsztatach – każde dziecko otrzymało dwa papierowe serduszka z napisem „Przyjaciel MOK i Biblioteki”, a zadaniem maluchów było namalowanie na nich swojego portretu. Część serduszek została przyklejona na brystol i na pamiątkę została w MOK-u, a pozostałe dzieci przykleiły do swoich koszulek. Po tak intensywnej pracy czas na kolejne wrażenia – tym razem prawdziwa scena z efektem mgły, przy której przedszkolaki pięknie wykonały wcześniej ćwiczoną piosenkę. Na trasie zwiedzania nie mogło zabraknąć biblioteki. Tam właśnie mali goście zdobyli potrzebną wiedzę o tym jak wypożyczyć książkę, gdzie znajdują się książki dla dzieci i jaka nagroda czeka na tych, którzy się zapiszą. Na koniec jeszcze wizyta w sali odczytowej, poczęstunek i ostatnia atrakcja, czyli studio nagraniowe, gdzie dzieci stały się bohaterami krótkiego filmiku. To był intensywny i pełen wrażeń dzień dla naszych przedszkolaków, mamy nadzieję, że często będą do MOK-u wracać.