Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

PROWOKALNI I FUNGUS COMBO

“Folkowe klimaty” – koncert na powitanie lata

 

Zespół proWOKALni jest już dobrze znany Wojkowickiej publiczności. Instruktorzy wokalu oraz pasjonaci muzyki kierownictwem Irminy Barczewskiej-Garus nie pierwszy raz zachwycali ciekawymi aranżacjami oraz doborem repertuaru. W minioną niedzielę równie mocnym punktem występu był zespół Fungus Combo wraz z gitarzystą.

Koncert prowadził Zbigniew Garus, który z właściwym sobie wdziękiem i poczuciem humoru starał się wprowadzić widownie w dobry nastrój. Trzeba tu wspomnieć, że publiczność na niedzielne spotkanie przybyła niezwykle licznie. Na pewno wpływ na to miał temat przewodni koncertu – folk. Było żywiołowo i skocznie ale także odrobinę sentymentalnie. Hity “Dziś prawdziwych cyganów już nie ma” oraz “Malowany dzbanku” pozwoliły na małą podróż w czasie. ”Czerwone korale“, “W kinie w lublinie” i “Gdzie ten który powie mi” sprawiały, że nogi same rwały się do tańca.

Choć na scenie tego wieczoru królowały wokalistki w pięknych folkowych strojach, to serca publiki skradli trzej młodzi soliści śpiewając piosenkę zespołu Golec Uorkiestra pt. “Słodycze“.  Zdecydowanie, ten wieczór był wart zapamiętania.

I gdyby jeszcze nasi wygrali…

Sylwia Łukasik