„Poranki, kiedy wracamy do domów” – pokazy dla młodzieży i kolejny pokaz otwarty

Kiedy emocje już opadły, a film krótkometrażowy “Poranki, kiedy wracamy do domów” stworzony przez Kolektyw Kuzyni objechał wiele zagranicznych festiwali, zdobywając na nich nagrody i wyróżnienia, nadszedł czas aby ponownie zawitał w mury Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach, tym razem na specjalnie zorganizowanych pokazach dla młodzieży z okolicznych szkół. W ciągu tygodnia odbyły się 4 pokazy dla uczniów szkół podstawowych i liceów oraz jeden pokaz otwarty dla zainteresowanych widzów z Wojkowic i okolic. Tym samym film zobaczyło ok. 330 osób, poszerzając grono odbiorców i sprawiając, że temat, który Kolektyw Kuzyni poruszył w “Porankach…” jest na bieżąco dyskutowany.

W ciągu tygodnia do MOK-u zawitało ponad 300 widzów zainteresowanych sukcesem filmu krótkometrażowego „Poranki, kiedy wracamy do domów”. Sala widowiskowa na ten czas zamieniła się w salę kinową i w doskonałych warunkach młodzież oraz dorośli mogli odebrać ten debiutancki film 4 młodych twórców, którzy chociaż nie mają filmowego wykształcenia stworzyli dzieło głęboko poruszające i trafiające do widza w każdym wieku. Pokazy dla szkół połączone z dyskusją i rozmową po projekcji okazały się strzałem w dziesiątkę – młodzież chętnie dzieliła się przemyśleniami i przykładami z własnego życia, widząc w filmowych kadrach odbicie świata, który ich otacza. Taka lekcja pozwalająca na konfrontacje swoich emocji i wrażeń z twórcami znacznie poprawia samoświadomość i poczucie wspólnoty doświadczeń.  Na kolejnym pokazie, już otwartym dla wszystkich 1 kwietnia odbyła się prawie 2 godzinna dyskusja po seansie, podczas której widzowie również wymieniali uwagi na temat sytuacji z filmu i niezmiennie byli pod dużym wrażeniem, że tak dojrzałe dzieło stworzyli amatorzy-pasjonaci. Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach jako Główny Partner Filmu “Poranki, kiedy wracamy do domów” stale wspiera twórców – Kolektyw Kuzyni, dopingując ich i pomagając w szerokiej promocji filmu oraz wierząc, że od pasji wszystko się zaczyna – dlatego należy podążać za marzeniami.