Półmetek E-ferii z MOK-iem za nami

//Półmetek E-ferii z MOK-iem za nami

Półmetek E-ferii z MOK-iem za nami

Półmetek E-ferii z MOK-iem za nami

Nasze wyjątkowe, pierwsze takie – w formule online Ferie Zimowe dla dzieci rozpoczęliśmy od  ogłoszenia dwóch konkursów – plastycznego i fotograficznego. Termin dostarczania prac mija 15 stycznia jest więc jeszcze sporo czasu na przesłanie swoich zdjęć oraz rysunków. W międzyczasie odbyły się również warsztaty taneczne oraz plastyczne online, w których mógł wziąć udział każdy chętny i razem z nami tworzyć, tańczyć i kreatywnie spędzać wolne chwile w domu. Naszym zadaniem było zachęcić dzieci do twórczego i samodzielnego wykorzystywania materiałów plastycznych, które można znaleźć pod ręką, jak również do ruchu i ćwiczeń fizycznych.

Warsztaty plastyczne poprowadziła dla nas plastyczka – Ula Czerkawska, która zaproponowała dzieciom stworzenie pięknych prac inspirowanych zimą, czasem spędzanym na świeżym powietrzu  oraz zwierzętami, które mroźną pogodę lubią najbardziej. Podczas ponad godzinnych warsztatów dowiedzieliśmy się jak krok po kroku, za pomocą ciekawych plastycznych trików wyczarować na kartce papieru m.in. zimowy, leśny krajobraz, niedźwiedzia polarnego oraz wesołe pingwiny. Przy użyciu farb, gąbek, chusteczek oraz nożyczek można stworzyć wiele pomysłowych prac, a na koniec spiąć je razem i zachować jako pamiątkowy album, książkę lub laurkę dla najbliższych. Mamy nadzieję, że zajęcia te zachęciły Was do twórczego szaleństwa.

Kolejne zajęcia online, które zaproponowaliśmy dzieciom poprowadził Bartek Brela – tym razem należało wstać od stołów, biurek lub z kanapy i znaleźć sobie wygodną przestrzeń do tańca! Nic tak nie poprawia samopoczucia i kondycji jak ruch i dobra muzyka. Bartek Brela z niezwykłą charyzmą i cierpliwością uczył nas podstawowych kroków tanecznych, tak aby każdy mógł w krótkim czasie opanować prosty układ taneczny. W ten sposób dzieci nabyły nową umiejętność, a przede wszystkim dawkę pozytywnej energii. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na drugi tydzień e-ferii!

By | 2021-01-27T15:03:56+02:00 Styczeń 12th, 2021|
Skip to content