Policjanci odwiedzili dzieci podczas akcji „Ferie w mieście”

Środa w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach okazała się bardzo pracowitym dniem dla sporej grupy dzieci biorących udział w akcji „Ferie w mieście”. Tego dnia odwiedzili ich goście z Powiatowej Komendy Policji w Będzinie oraz z Sanepidu. Razem z policyjną maskotką – Smoczycą Klarą, policjanci w przystępny i ciekawy sposób, przekazali dzieciom sporą dawkę wiedzy o zasadach ruchu drogowego, a także pokazali stroje i akcesoria policyjne niezbędne do pracy w terenie. Sala widowiskowa zamieniła się na ten czas w małe miasteczko ruchu drogowego, a dzieci miały możliwość przećwiczenia różnych sytuacji, jakie spotykają nas na drodze.

Dzieciom z dużym zaangażowaniem wcielały się w pojazdy drogowe i wspólnie z policjantką zastanawiały jak zachowywać się na drodze, tak aby nie stanowić zagrożenia i bezpiecznie dostać się z jednego miejsca do drugiego. Dzieci mogły się bawić autochodzikami, a potem w ramach odpoczynku kolorować obrazki, które dostały od policji. Kolejną atrakcją jaka czekała na naszych najmłodszych był pokaz umundurowania i wyposażenia policyjnego – dzieci mogły przymierzać stroje i poczuć się jak prawdziwi stróże prawa. Nasi goście pokazali dzieciom na czym polega daktyloskopia i jak prawidłowo ściągać odciski palców. Równie ciekawą lekcję bezpieczeństwa i zachowania podczas ferii przeprowadziła pani z Sanepidu – dzieci chętnie zadawały pytania i słuchały prowadzącej. Były również tańce ze Smoczycą Klarą i Mokusiem, czyli maskotką Mok-u, a na koniec wszyscy otrzymali Certyfikaty Świadomego Uczestnika Ruchu. Przed nami już ostatnie dni  ferii i zabawa karnawałowa. Zapraszamy!