Podsumowanie akcji „Wakacje w mieście”

Przez cały lipiec Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach wraz z Biblioteką Miejską w Wojkowicach, przeprowadzał letnią akcję dla dzieci pod hasłem „Wakacje w mieście”. W czasie tego miesiąca spotykaliśmy się w każdy wtorek i czwartek w Parku Miejskim w Wojkowicach lub w MOK-u, gdzie odbywały się przeróżne warsztaty, zabawy i spotkania z ciekawymi gośćmi. Czasem był upał, czasem padał deszcz, ale ostatecznie pogoda nie była nam straszna i wszyscy doskonale się bawili. W wakacyjnej akcji wzięły udział nie tylko dzieci, ale również rodzice, którzy z dużym zaangażowaniem pomagali swoim pociechom. Za każdym razem towarzyszyła nam również letnia czytelnia z Biblioteki Miejskiej w Wojkowicach, każdy chętny mógł się zrelaksować na leżaku i poczytać ulubiony gatunek literacki.

Wakacje jeszcze się nie skończyły, ale możemy już podsumować ich pierwszą połowę, która w Wojkowicach minęła pod znakiem dobrej zabawy i wielu ciekawych atrakcji. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach integracyjnych na świeżym powietrzu, zarówno w tych sportowych i animacyjnych, jak i plastycznych. Odwiedzili nas  m.in. Walabia – żywa edukacja ze swoimi egzotycznymi owadami, pajęczakami i innymi zwierzakami, wielki T-Rex, który spowodował duże zamieszanue na parkowych ścieżkach oraz policjanci i seniorzy z Uniwersytetu III Wieku. Ta akcja upłynęła pod znakiem integracji międzypokoleniowej – dzieci bawiły się z rodzicami i swoimi opiekunami, ale również wojkowiccy seniorzy włączyli się do zajęć, proponując dzieciom gry i zabawy znane ze swojego dzieciństwa. Ponadto w czasie warsztatów malarskich i plastycznych dzieci wykorzystywały materiały dostępne w naturze – kwiatki, gałązki, szyszki i kamyki, tworząc piękne bukiety, kolaże i obrazy. Było również bajkowo i baśniowo – dzieci ozdabiając wielkie kartonowe zamki, wymyślały swoje własne królestwa i mogły się poczuć jak prawdziwe księżniczki i książęta. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok!