Podsumowania drugiego tygodnia „Wakacji w Mieście”

Drugi tydzień wakacji przywitał nas niepewną pogodą, były deszcze, było chłodno, ale słońce też czasem zaglądało zza chmur – jednak my się nie zrażaliśmy. Część zajęć została przeniesiona do budynku MOK-u, a część w miarę jak aura na to pozwalała odbyła się w parku. W każdym razie  humory na pewno wszystkim dopisały, bo ten tydzień zarezerwowany został dla dużej dawki ruchu i tańca, a wiadomo, że dzieci szczęśliwe są wtedy gdy mogą się wyszaleć. Do tego spotkanie z egzotycznymi zwierzakami rozbudziło w małych odkrywcach przyrodnicze zainteresowania.

We wtorek 12 lipca zgodnie z planem spotkaliśmy się w Parku Miejskim w Wojkowicach. Tego dnia w programie znalazły się zabawy i tańce, w tym animacje z Izą oraz Ulą, które każdego potrafią zachęcić do zabawy i zawsze mają pod ręką ciekawe układy taneczne oraz gry integracyjne. Zaplanowana na ten dzień zumba kids ze względu na szybką zmianę pogody została przeniesiona na czwartek i już w MOK-u odbyły się pełne energii zajęcia z instruktorką – Justyną Mulewicz. Dzieci wykonywały figury taneczne zgodnie z poleceniami prowadzącej i świetnie sobie radziły nawet przy szybkim tempie. Tego dnia, czyli w czwartek 14 lipca pojawili się w MOK-u niezwykli goście – zwierzaki z „Walabii – żywej edukacji”. Wśród okazów, które nas odwiedziły znalazły się: koszatniczka, jeż, świnka morska, królik i przede wszystkim najbardziej egzotyczny dla naszego miejsca zamieszkania –  kangur! Dzieci mogły pogłaskać zwierzaki i dobrze się im przypatrzeć, dowiedziały się również wielu ciekawych rzeczy na temat ich obyczajów, charakterystycznych cech i środowiska życia. Dziękujemy za tak liczny udział i zapraszamy na kolejne tygodnie lipcowych zabaw z akcją „Wakacje w Mieście”.