Piknik średniowieczny w ramach akcji „Wakacje w mieście”

Każdy kto akurat wybierał się w miniony czwartek na popołudniowy spacer do Parku Miejskiego w Wojkowicach mógł się mocno zdziwić niecodziennym widokiem. W okolicy placu zabaw rozstawili bowiem swoje namioty prawdziwi rycerze, a wokół placu pojawiło się mnóstwo ciekawych atrakcji. W ramach organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach akcji dla dzieci – „Wakacje w mieście” odwiedziła nas grupa rekonstrukcyjna związana z kultywowaniem tradycji średniowiecza i przekazywania swojej wiedzy najmłodszym. Wydarzenie wzbudziło wielkie zainteresowanie, a dzieci chętnie przyłączały się do rozmaitych warsztatów.

W trakcie trzech godzin średniowiecznej zabawy nasi goście zaproponowali bogaty program edukacyjno-rozrywkowy, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie – zarówno miłośnik sportów, jak również prac ręcznych i plastycznych zabaw. Czego na takim pikniku nie mogło zabraknąć? Oczywiście rycerzy i pojedynków! Pomimo letniej, upalnej pogody, wojownicy w swoich zbrojach dali pokaz walki na miecze, a komentator opowiadał w trakcie pojedynku na czym polegały takie starcia. Dzieci mogły później same walczyć ze sobą, ale już przy pomocy specjalnych, piankowych mieczy. Kto natomiast miał ochotę zapoznać się nieco z innymi dziedzinami życia w średniowieczu mógł wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych z plecionkarstwa, tkactwa i garncarstwa oraz stworzyć swój własny niepowtarzalny przedmiot. Wiele osób chciało również spróbować swoich sił w łucznictwie, a po krótkim szkoleniu z techniki strzelania z łuku do tarczy odbył się turniej. Po tak intensywnej zabawie można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie przy stanowisku kata lub w więziennej klatce. Dziękujemy wszystkim za udział w pikniki i zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach „Wakacji w mieście”.