Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Piknik “Przystanek Ukraina” w Parku Miejskim

Skoro wiosna przyszła do nas drobnymi krokami, ale już wyraźnie poczuliśmy jej pierwsze oznaki wypadało więc zorganizować piknik! A najlepiej duży piknik dla wszystkich mieszkańców oraz naszych gości z Ukrainy. Takie wydarzenie zorganizowano w sobotę 23 kwietnia, a zainteresowanie okazało się ogromne. Pojawiły się rodziny z dziećmi, były występy, bogaty program artystyczny oraz poczęstunek. Wojkowice okazały uchodźcom z Ukrainy wiele wsparcia i dzięki tej inicjatywie mogliśmy się zintegrować w miłej i rodzinnej atmosferze, tak dalekiej od toczącej się za naszą granica wojny.

W zorganizowanie imprezy włączyły się wojkowickie instytucje: Urząd Miasta Wojkowice, Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, Fundacja Rozwoju Kompetencji “Nowe Możliwości”, Szkoła Podstawowa nr 3, Przedszkole im. Przyjaciół Bajek, Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Spółka „Wojkowickie Wody”. Wszystkim dziękujemy za pomoc i zaangażowanie!

 

Piknik wystartował w sobotę w samo południe, główną atrakcją przygotowaną na to wydarzenie był program artystyczny, w którym wzięły udział dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli, podopieczni Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach oraz przebywające w naszym mieście ukraińskie rodziny. Na scenie w Parku Miejskim po kolei pojawiali się młodzi artyści przedstawiając najrozmaitsze talenty. Jako pierwsze wystąpi dzieci z Przedszkola im. Przyjaciół Bajek, śpiewając hymn przedszkola i przedstawiając zabawy integracyjne. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 zatańczyli przed nami w tanecznym układzie pt. „Zygzak”, kolejna grupa zaprezentowała polkę oraz rocka, a na koniec belgijkę i jerusalem. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 śpiewały, grały na instrumentach a nawet stepowały. Na scenie wystąpili również przedstawiciele rodzin z Ukrainy, Natalia wyrecytowała pięknie wiersz, Anastasia i Basia grały na skrzypcach, a Wiktoria zaśpiewała dla nas piosenkę ukraińskiego wokalisty, powstałą już w czasie wojny. Na koniec pojawili się uczestnicy zajęć odbywających się w MOK-u, w tym dwie wokalistki i zespół taneczny ITERUM SQUAD. Wiele atrakcji przygotowano również dla dzieci, w tym malowanie twarzy, naklejanie tatuaży oraz balonowe zwierzaki. Na specjalnych stoiskach można było zakupić ukraińskie potrawy do czego gorąco zachęcaliśmy! Dziękujemy wszystkim za przybycie i pomaganie, bo bez wsparcia i dobrego serca mieszkańców Wojkowic pomoc na tak dużą skalę nie byłaby możliwa.