Piknik piracki w Parku Miejskim

Uczestnicy podczas pikniku pirackiego w Parku Miejskim w Wojkowicach

Chociaż do nadmorskich portów i karaibskich zatok Wojkowicom daleko, to jednak nie zraziło to morskich rzezimieszków i odwiedzili naszą małą miejscowość z bogatym programem zabaw i konkurencji dla dzieci. Rozstawili swoje namiotowe obozowisko przy placu zabaw i każdy chętny mógł włączyć się do pirackich rozrywek nabywając przy tym nowych umiejętności. Impreza odbyła się w czwartkowe popołudnie 9 września. Pogoda wyjątkowo nam dopisała i młodzi pogromcy mórz mogli spędzić ten czas aktywnie na świeżym powietrzu.

Piraci postawili przede wszystkim na konkurencje sprawnościowe, których wybór był różnorodny i zarówno chłopcy jak i dziewczynki mogli wspólnie rywalizować w bezpiecznej atmosferze. Można było stoczyć pojedynek na miecze ( oczywiście piankowe!) i przekonać się o tym kto najlepiej włada bronią. W rzutach do celu sprawdzić swoje umiejętności w koncentracji i precyzji, a przy chodzeniu na linie zmysł równowagi. Były również wyścigi w workach a także prezentacja broni, pojedynku pirackiego, strojów i prawdziwe dyby. Piraci opowiadali m.in. o tym jak działała armata, do czego służyła i jak z niej korzystano. Nie zabrakło stanowisk plastycznych, gdzie dzieci tworzyły pirackie mapy z ukrytymi skarbami oraz wyszywały flagi. Dużą popularnością cieszył się piracki tor przeszkód, z przechodzeniem po specjalnych mostkach zawieszanych na linach. Po intensywnej zabawie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z piratem lub w przebraniu, a na najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach czekały nagrody. Dziękujemy za wspaniałą zabawę wszystkim uczestnikom, a piratom mówimy ahoj i do zobaczenia gdzieś na wakacyjnych szlakach!