Pierwszy tydzień „Wakacji w mieście” za nami

Wakacje w Wojkowicach już od wtorku ruszyły pełną parą, a dokładnie odmierzane tupotem stóp wielkiego pradawnego gada, który właśnie we wtorek 4 lipca odwiedził nas w Parku Miejskim na pierwszym wakacyjnym spotkaniu dla dzieci. Tego dnia wszyscy niecierpliwie oczekiwali wizyty T-Rexa, który wzbudzał wiele emocji wśród dorosłych i dzieci, zarówno strachu jak i radości oraz ogromnej ciekawości. Nie można go było nie zauważyć, bo jego ryk roznosił się po Parku i okolicy, ale to nie były jedyne atrakcje tego tygodnia. Spotkaliśmy się dwa razy – we wtorek i czwartek, chociaż pogoda nas straszyła, udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane warsztaty.

Co działo się w ubiegłym tygodniu? Wtorek był bardzo ciepłym dniem, dlatego dzieci mogły swobodnie bawić się na świeżym powietrzu podczas zabaw animacyjnych prowadzonych przez Magdę i Justynę – było malowaniem kredą po chodniku, ale również zabawy z chustą animacyjną, dzięki którym bliżej się poznaliśmy. Odwiedzili nas również goście z Walabii – żywej edukacji. Każdy mógł posłuchać ciekawostek o egzotycznych owadach, mięczakach i innych gatunkach, można było również dotknąć i pogłaskać wielkiego ślimaka – największego na Ziemi! Był również skorpion oraz karaczan madagaskarski. Dzieci śmiało podchodziły do okazów i wcale się nie bały! Więcej strachu wzbudził wielki T-rex, który jako gwiazda tego dnia, przechadzał się po Parku i straszył przechodniów. Tak wielki gad w Wojkowicach to nie jest zwykły widok, dlatego też spory tłum towarzyszył naszemu Reksiowi w tym spacerze.

Kolejny raz spotkaliśmy się w czwartek, tym razem w okolicy muszli koncertowej. Tam też odbyły się warsztaty plastyczne – dzieci jak prawdziwi artyści na sztalugach tworzyły barwne, wakacyjne plakaty oraz kompozycje ze zgromadzonych w okolicy roślin. Zdążyliśmy również przed deszczem pobiegać i zagrać w plenerową grę. Każdego dnia akcji towarzyszyła nam letnia czytelnia z Biblioteki Miejskiej w Wojkowicach – to idealny sposób na relaks i odpoczynek z książką na leżakach, podczas gdy dzieci się bawią. Zapraszamy na „Wakacje w mieście”!