Perkusja w plenerze tylko podczas akcji „Wakacje w mieście”

Kolejny tydzień wakacyjnej akcji dla dzieci rozpoczęliśmy od warsztatów, na które obowiązywały wcześniejsze zapisy.  Grupa uczestników, którym udało się zdobyć miejsce na zajęciach perkusyjnych mogła w czasie dwugodzinnej lekcji w plenerze poznać nie tylko przeróżne rodzaje instrumentów, ale również nauczyć się wykonania prostych utworów, aby na koniec już samodzielnie zagrać je razem z pozostałymi dziećmi. Były to wyjątkowe warsztaty, pełne ciekawej wiedzy wprowadzającej w świat rytmu, dźwięków i muzyki. Kto był, z pewnością nie żałuje, a może nawet „połknął” perkusyjnego bakcyla.

Park Miejski tym razem zamienił się w salę muzyczną, gdzie w otoczeniu dźwięków przyrody, gwaru miasta i ruchu ulicznego rozbrzmiały również bębny i inne odgłosy, pochodzące z często tajemniczo brzmiących nazw instrumentów. Podczas zorganizowanych przez MOK warsztatów perkusyjnych, dzieci miały okazję do zapoznania się z podstawami gry na czterech grupach instrumentów perkusyjnych – membranofonów oraz idiofonów. Każdy z uczestników po kolei zapoznawał się z nimi oraz uczył podstawowych uderzeń. Na zakończenie dzieci wykonały wspólnie utwory z repertuarów muzyki etnicznej, rockowej oraz popularnej. Wśród instrumentów prezentowanych przez prowadzącego pojawiły się:  djembe, cajon, sztabki dźwiękowe oraz rury boomhackers. Dzieci doskonale opanowały uderzenia, rytm i współpracę w grupie. Warsztaty były więc doskonałą lekcją nie tylko muzyki, ale również pracy zespołowej. Zajęcia poprowadził Dariusz Wantuch – wibrafonista, perkusista i aranżer , a jako wokalista wraz z zespołem AVOCADO jest również finalistą pierwszej edycji programu X FACTOR. Dziękujemy za sporą dawkę muzycznej wiedzy, a dzieci zapraszamy na kolejne spotkania z „Wakacjami w mieście”.