Osiedle parkowe i zabawy – kolejny tydzień „Wakacji w mieście”

Tym razem pogoda nam dopisała i zajęcia plenerowe odbyły się z zgodnie z planem. Wszystkie atrakcje przewidziane na 3 już tydzień lipcowej akcji „Wakacje w mieście”, organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach odbyły się w Parku Miejskim, było ciepło i radośnie, a dzieci swoją energię rozładowywały w czasie ciekawych aktywności. Tylko w plenerze, w otoczeniu przyrody mogło powstać osiedle parkowe, którego dokładne zaprojektowanie wymagało sporo cierpliwości, a efekty były wspaniałe. Nasze instruktorki również zachęcały wszystkich do wspólnej zabawy,  integrując zgromadzone przy placu zabaw dzieci.

We wtorek 20 lipca odbyły się animacje z Ulą i Izą, które przygotowały dla dzieci zabawy ruchowe i integracyjne oraz malowanie twarzy. Nasze maluchy wybierały sobie interesujące motywy i z tak pięknym makijażem mogły kontynuować zabawę. Były również gry z wykorzystaniem chusty animacyjnej i inne zabawy sprawnościowe. Pogoda zdecydowanie nam sprzyjała, a czas spędzony na dworze dodał nam energii do dalszych zajęć. Już w czwartek czekały na dzieci kolejne niespodzianki! MOK przygotował w Parku Miejskim specjalne kartonowe domki, które należało wypełnić kolorem, dodać im charakteru i indywidualnego stylu. Dzieci z zapałem zabrały się do malowania i stworzyły razem kolorowe osiedle parkowe w samym centrum Wojkowic.