Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Organek

 

Już po raz ósmy Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach uczcił rocznicę nadania placówce tytułu samorządowej instytucji kultury. Wojkowickie Dni Kultury, a więc symboliczne urodziny MOK-u, są okazją do podsumowań, spotkania w gronie najbliższych współpracowników, sympatyków oraz mieszkańców miasta. W tym roku świętowaliśmy w dniach 6-7 kwietnia i w prawdziwie wiosennej atmosferze, w otoczeniu tulipanów, które stały się wizytówką urodzin placówki, wspominaliśmy ostatni rok działalności wojkowickiego MOK-u. A działo się wiele, warto więc było przypomnieć sobie zeszłoroczne sukcesy i wydarzenia.

Wojkowickie Dni Kultury są imprezą niezwykle ważną dla mieszkańców Wojkowic, gdyż co roku pokazują nam jak istotna w życiu codziennym jest obecność kultury wraz z jej różnorodnością i ogólną dostępnością, MOK stara się wypełniać swoją misję zgodnie ze statutem, zapewniając dostęp do zajęć i warsztatów wszystkim grupom wiekowym. Niezmiernie cieszy również ogromne zainteresowanie koncertami, spektaklami, na które zawsze brakuje biletów, a często również oferta ta trafia do mieszkańców sąsiednich miejscowości.

W piątek na oficjalnych uroczystościach Dyrektor MOK-u, Barbara Pawlak podziękowała za wsparcie, zaufanie i sympatię jaką cieszy się Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach, podkreśliła rolę pracowników, którzy stanowią zgrany zespół oraz wszystkich, którzy przyczyniają się do rozwoju placówki. Wśród zgromadzonych gości znalazło się wiele osób związanych z ośrodkiem od lat: w imieniu V-ce Marszałka Sejmu RP Pani Barbary Dolniak – Pani Anna Krzemińska Dyrektor Biura Poselskiego,  Senator RP Arkadiusz Grabowski, Posełowie – Pani Barbara Chrobak i Waldemar Andzel oraz Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś. Pojawili się również przedstawiciele władz miasta Wojkowice w osobach: Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, V-ce Przewodniczący Rady Miasta Wojkowice Piotr Krystecki oraz radni miasta Wojkowice.

Podziękowaniom towarzyszyła oprawa muzyczna przygotowana przez zaprzyjaźniony zespół muzyczny proWOKALni. Grupa wykonała nastrojowe aranżacje znanych utworów m.in. Maryli Rodowicz oraz Bajmu. Imprezę zakończył słodki poczęstunek w postaci urodzinowego tortu.

Drugiego dnia nadszedł czas na dobrą rozrywkę – na scenie MOK-u wystąpił Organek, wschodząca gwiazda alternatywnego rocka i wyjątkowy twórca, łączący w swojej muzyce wiele gatunków, potrafiący w oryginalny sposób szukać inspiracji w różnych obszarach muzyki. Sala pękała w szwach, 400 osób bawiło się doskonale, a sam Organek od razu złapał świetny kontakt z publicznością. Każdy fan artysty doczekał się już po koncercie pamiątkowego zdjęcia oraz autografu, była również możliwość zakupu płyt i koszulek z logo zespołu.

Wojkowickie Dni Kultury objęły patronatem medialnym Dziennik Zachodni, portal Naszemiasto.pl oraz lokalna gazeta „Głos Wojkowic”.

Magdalena Pasternak