Noworoczne kolędowanie z naszymi najbliższymi

Nowy Rok przywitaliśmy w odpowiednio uroczystym wydaniu za sprawą koncertu kolęd, który odbył się w niedzielę 8 stycznia w murach Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach. Do udziału w tym wydarzeniu zostało zaproszonych wielu lokalnych artystów, którzy śpiewają w chórach i zespołach, a także dzieci kształcące swoje wokalne umiejętności pod okiem instruktorów. Na scenie pojawili się uczestnicy zajęć wokalnych odbywających się w MOK-u oraz nauki gry na fortepianie, Regionalny Zespół Folklorystyczny „Jaworznik”, zespół „Swojaki”, Kameralny Chór Wielopokoleniowy, a także wokalistka Wiktoria Trefon. Za ich sprawą poczuliśmy magię świątecznej atmosfery, publiczność włączyła się do wspólnego kolędowania i przeżywania piękna polskich kolęd i pastorałek.

Jeszcze przed rozpoczęciem koncertu dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach Barbara Pawlak uroczyście przywitała zgromadzoną publiczność składając wszystkim noworoczne życzenia, a także zapowiedziała pierwszych wykonawców czyli Zespół „Jaworznik”. W swoim świątecznym repertuarze zaprezentowali piękne kolędy i pastorałki. Następnie wysłuchaliśmy fortepianowych interpretacji kolęd w wykonaniu młodych uczniów, którzy przygotowali swoje utwory razem z instruktorami – Karoliną Borkowską i Małgorzatą Mańczyk. Kolejni wykonawcy, czyli Chór Wielopokoleniowy również pod okiem prowadzących, Pauliny i Michała Dziedziców, zaśpiewali pięknie, z podziałem na głosy wybrane utwory z kolędowego repertuaru. Na scenie pojawili się jeszcze podopieczni Danuty Rajchel – w indywidualnych występach każdy wykonawca zaśpiewał jeden utwór, a także Wiktoria Trefon, absolwentka szkoły muzycznej, która pierwsze kroki stawiała właśnie w MOK-u. Na koniec zaśpiewał zespół „Swojaki”, w skład którego wchodzą  członkowie zespołu „Jaworznik” i „OD DO” z Preczowa – z przyjaźni narodziła się kapela i wspólnie z nami kolędowała w ten wyjątkowy wieczór. Dziękujemy za tak liczne przybycie i za wspaniałą atmosferę.