Nagrody w konkursie literacko-fotograficznym rozdane

Finał X Diecezjalnego Konkursu Literackiego i Fotograficznego, w tym roku zatytułowanego ”religijny obiekt o charakterze patriotyczny”, odbył się 06.11.2018r. w Miejskim Ośrodki Kultury w Wojkowicach. Na uroczystość przybyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, ich opiekunowie , osoby dorosłe biorące udział w konkursie oraz goście, którzy swoim autorytetem wspierają tę inicjatywę.

Organizatorami X edycji konkursu byli: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

Honorowym patronatem konkurs objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Grzegorz Kaszak, p. Arkadiusz Watoła Starosta Będziński, p. Tomasz Szczerba Burmistrz Miasta Wojkowice, p. Mirosława Kolwas – Soczyńska – Dyrektor  Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu.

Komisja, która obradowała w składzie:
ksiądz dr Michał Borda – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, ks. Tomasz Zmarzły – redaktor edycji sosnowieckiej tygodnika „Niedziela”, p. Wojciech Borkowski – fotograf, przyznała następujące nagrody:

I miejsce: GRZEGORZ KUŚ z Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu,

II miejsce: EMILIA BRZOZOWSKA ze Szkoły Podstawowej w Siemoni,

III miejsce /ex  aequo/: KINGA NIEDBAŁA ze Szkoły Podstawowej w Siemoni i OLIWIA MICHALSKA ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Dąbrowie Górniczej.

Wyróżnienia: Pani GRAŻYNA BIALIK z  Sosnowca, KAROLINA MUC z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, KAMILA STACH i KATARZYNA LEŚNIAK z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, KINGA IWAĆKOWSKA z Technikum nr 5 w Sosnowcu, TOMASZ PIETRASZKIEWICZ ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sosnowcu oraz GABRIELA KURBIEL, KATARZYNA ŻAK, MAGDALENA KOTARBA z Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu.

Dziękujemy sponsorom, bez których nie byłoby cennych i wspaniałych nagród. Nagrody oprócz organizatorów nagrody sponsorowali: p. Tomasz Szczerba – Burmistrz Miasta Wojkowice, Rada Miasta Wojkowice, p. Arkadiusz Watoła – Starost Będziński, ks. dr Michał Borda – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, p. Dorota Kowalik – Radna Powiatu Będzińskiego, ks. prałat Ryszard Adrjanek – proboszcz parafii pw. św. Antoniego Wojkowicach, ks. kan. Jarosław Wolski – proboszcz parafii pw. św. Stanisława B.M. w Czeladzi, ks. kan. Janusz Grela – Dziekan Dekanatu Czeladzkiego, Stowarzyszenie „Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego” w Wojkowicach, Pan Radosław Rabus – Szkoła Nauki Jazdy „Professional” w Wojkowicach.

Szczególnie gorąco dziękujemy Gościom, którzy zaszczycili swoją obecnością Finał Konkursu. A byli to:
ks. Janusz Grela – Dziekan Dekanatu Czeladzkiego,

1. Edyta Cichoń – Sekretarz Miasta Wojkowice,
  2. Dorota Kowalik – Radna Powiatu Będzińskiego, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Rozwoju Społecznego,
  3. Lidia Musiał – Radna Miasta Wojkowice,
  4. Regina Łukasik – wiceprezes Stowarzyszenia „Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego” w Wojkowicach,
  5. Anna Augustyńska – Czerwińska – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach,
  6. Barbara Pawlak – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach.

Oprawę muzyczną – koncert pieśni patriotycznych – przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach.

Zwycięzcom i nagrodzonym gratulujemy. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów.

tekst: Justyna Pitas

zdjęcia: Paulina Korza, Patrycja Pezda