Nagroda Starosty Będzińskiego dla Regionalnego Zespołu Folklorystycznego „Jaworznik”

Było nam niezwykle miło towarzyszyć naszemu Regionalnemu Zespołowi Folklorystycznemu „Jaworznik” w uroczystej gali wręczenia Nagród Starosty Będzińskiego za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury. Gala odbyła się w Teatrze Dzieci Zagłębia i wraz z „Jaworznikiem” uczestniczyli w niej pozostali laureaci, którym równie gorąco gratulujemy. Nagroda jest tym bardziej ważna dla zespołu, że zbiegła się z jubileuszem 50-lecia działalności zespołu, tym samym stając się ważnym symbolem i uwiecznieniem wielu lat pracy nad przekazywaniem tradycji naszego regionu.

Starosta Będziński podczas uroczystości podkreślał rangę tegorocznych nagród w odniesieniu do 155-lecia powiatu będzińskiego oraz samego miasta jako jego stolicy. Wszystkie ważne daty i jubileusze – w tym 50-lecie RZF „Jaworznik” właśnie, odzwierciedliły się w pięknej nagrodzie, która nie mogła trafić na lepszy moment i uhonorowała członków zespołu w wyjątkowy sposób. Grupa otrzymała statuetkę oraz czek na 3 tys. złotych. Zanim wręczono nagrody uczestnicy gali mogli zobaczyć film poświęcony „Jaworznikowi”, a tuż po wręczeniu nagród zespół wystąpił w tradycyjnych strojach i zaśpiewał wybrane utwory ze swojego repertuaru. W tym dniu nagrodzeni zostali również: Kapela „Gródków”, Zespół Śpiewaczy Koła Gospodyń Wiejskich w Dziewkach, Koło Gospodyń Wiejskich w Brudzowicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Przeczycach, Czesława Wojdas oraz Martyna Kobus. Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego, a mieszkańców Wojkowic zachęcamy do uczestniczenia w wydarzeniach organizowanych przez MOK, podczas których często można posłuchać występów RZF „Jaworznik”.