Nadanie sztandaru Zakładowi Karnemu w Wojkowicach

W dniu 29.10.2018 mieliśmy przyjemność gościć funkcjonariuszy Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Wojkowicach. Pomogliśmy w organizacji uroczystości nadania nowego sztandaru dla wojkowickiej jednostki. Jak zawsze cieszymy się, że mogliśmy dołożyć naszą cegiełkę do tego wyjątkowego wydarzenia. Dziękujemy i polecamy się na przyszłość!

Początki

Z okazji przypadających na ten rok okrągłych rocznic 100-lecia Służby Więziennej oraz 100-lecia Niepodległości Polski  w Zakładzie Karnym w Wojkowicach wśród funkcjonariuszy i pracowników zrodziła się idea nadania sztandaru dla wojkowickiej jednostki. Pomysł został bardzo przychylnie przyjęty przez kierownictwo jednostki oraz wdrożony do realizacji. Hojność fundatorów oraz funkcjonariuszy i pracowników pomogła osiągnąć zamierzony cel.

Sztandar

Uroczystość nadania sztandaru poprzedziła msza święta, w czasie której biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak dokonał poświecenia sztandar oraz udzielił błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym funkcjonariuszom i pracownikom.

Następnie z kościoła pw.  Wniebowzięcia Najświętszej Marii zaproszeni goście przemaszerowali do Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach, gdzie odbyła się druga część uroczystości.

Goście

W ceremonii wręczenia sztandaru udział wzięli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości  Michał Wójcik, poseł na Sejm RP – Waldemar Andzel, poseł na Sejm RP – Ewa Malik, Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Katowicach – płk Andrzej Baliński, Biskup Diecezji Sosnowieckiej – ks. bp dr Grzegorz Kaszak, Burmistrz Miasta Wojkowice – Tomasz Szczerba oraz przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich, dyrektorzy jednostek penitencjarnych okręgu katowickiego, reprezentanci innych służb mundurowych.

Tekst sierż. Marcin Szymczyk

Źródło: https://www.sw.gov.pl/aktualnosc/zaklad-karny-wojkowice-historyczne-swieto-w-zakladzie-karnym-w-wojkowicach