„Na tropie zaginionej opowieści” – po spektaklu

Nie od dzisiaj wiadomo, że ruch to zdrowie, a ruch połączony z zabawą, śpiewem, tańcem i opowieściami o książkach to najlepsza mikstura pod słońcem, o czym przekonały się dzieci biorące udział w przedstawieniu o książkach, wierszach i tajemniczych księgach. Teatr Trip, który zaprezentował przed wojkowicką publicznością spektakl pt. „ Na tropie zaginionej opowieści” dostarczył nam nie tylko sporej dawki wiedzy, ale również wprawił wszystkich w doskonały humor i poderwał widownię z krzeseł do wspólnej zabawy.

Wesołe mole książkowe na co dzień pracują w Narodowej Bibliotece Bajkowej, gdzie dbają o bogaty księgozbiór, a swoją wiedzą o zgromadzonych tam prawdziwych skarbach literatury uwielbiają dzielić się z innymi. Mole poznajemy w chwili gdy w bibliotece odbywa się coroczny remanent, trwa więc wielkie przeliczanie tomów, sprawdzanie uszkodzeń, uzupełnianie braków – jednym słowem, praca wre, a mole robią wszystko co mogą aby jak najlepiej wypełnić swoje obowiązki. Jednak nagłe dziwne wydarzenia zakłócają pracę naszych moli i sprawiają, że bohaterowie muszą sprostać nowym wyzwaniom. Oto znika tajemnicza księga, a o pomoc w jej odnalezieniu mole proszą właśnie dzieci! Poszukiwaniom towarzyszyła dobra zabawa, bowiem na dzieci czekał szereg zadań do wykonania. Wspólnie z molami rozpoznawały wiesze znanych polskich poetów takich jak Jan Brzechwa, Julian Tumim oraz Maria Konopnicka. Mole zachęcały publiczność do nauki piosenki o książkach oraz do zabaw ruchowych. Dzięki temu, wspólnymi siłami udało się wykonać zadanie! Spektakl przekazał nam wiele ciekawostek, ważnych informacji o książkach i poezji dla dzieci, a wszystko w niezwykle radosnej i twórczej atmosferze.