MOK świętował Dzień Działacza Kultury

W Niedzielę 29 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbyła się ważna dla kulturalnego życia miasta uroczystość – Dzień Działacza Kultury. Po ponad dwuletniej przerwie od dużych zorganizowanych imprez oraz od tradycyjnie odbywającego się w kwietniu święta MOK-u, wróciliśmy do mieszkańców Wojkowic z nową energią i siłą do kontynuowania misji jaka stoi za naszą placówką.  Zainteresowanie wydarzeniem przerosło nasze oczekiwania, było wzruszająco i pięknie, a mieszkańcy z dużym zainteresowaniem wzięli udział w uroczystości.

Występy i program artystyczny poprzedziło wystąpienie dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury – Barbary Pawlak, w którym podsumowała ostatnie trudne dla kultury lata, jednak dzięki mobilizacji i kreatywności pracowników, również wnoszące nową jakość do działalności MOK-u. Pani dyrektor przypomniała zebranym na sali słuchaczom jak wyglądała praca MOK-u w czasie pandemii, w jaki sposób zajęcia dotąd odbywające się stacjonarnie zostały przeniesione w strefę online oraz jak tuż po zniesieniu obostrzeń zaangażowaliśmy się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, a na terenie ośrodka działała zbiórka darów. Dowiedzieliśmy się również jakie nowe zajęcia wzbogaciły ofertę MOK- u i jakie wydarzenia mamy w planach, a w międzyczasie p. dyrektor zaprosiła wszystkich na premierę filmu Kolektywu „Kuzyni”, powstałego przy współudziale MOK-u. Na scenie pojawili się również zaproszeni goście, składając życzenia i dziękując za współpracę. Program artystyczny rozpoczął się od występu wokalnego Wiktorii Trefon, wielokrotnej laureatki przeglądów i konkursów organizowanych przez MOK. Wystąpili również: Regionalny Zespół Folklorystyczny „Jaworznik”, uczestnicy zajęć wokalnych i nauki gry na fortepianie, a także dzieci ze Szkoły Tańca Arabeska , chór wielopokoleniowy i zespół taneczny Iterum Squad. Występom towarzyszyła wystawa prac plastycznych dzieci i dorosłych uczestniczących w warsztatach plastycznych w MOK-u. Na zakończenie każdy mógł się poczęstować okolicznościowym tortem.