Otrzymaliśmy dofinansowanie!

MOK otrzymał dofinansowanie w ramach projektu operatorkultury.pl!

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach od czerwca do października 2018 roku będzie realizował projekt skierowany do dzieci i młodzieży z terenu Wojkowic w ramach programu dotacyjnego Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach – operatorkultury.pl, Bardzo Młoda Kultura. Program jest finansowany przez  Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Nasza inicjatywa przeszła wszystkie wymagania formalne i otrzymała wnioskowane dofinansowanie.

Zwycięski projekt pod nazwą „Detektyw-artysta w akcji” jest inicjatywą skierowaną do dzieci i młodzieży, której głównym celem jest integracja środowisk kulturalnych i oświatowych na terenie miasta Wojkowice. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, animatorów kultury oraz artystów plastyków zostaną przeprowadzone warsztaty, które zachęcą młodzież do twórczej i kreatywnej pracy w małych zespołach. Głównym zadaniem uczestników projektu będzie wyszukanie miejskich historii, ciekawych wydarzeń z przeszłości miasta, rodzinnych opowieści lub lokalnych legend, które dzięki pracy „detektywa” zostaną następnie przetworzone w dzieła „artysty”. A pomogą nam w tym warsztaty dziennikarskie, historyczne oraz artystyczne, podczas których uczestnicy zapoznają się m.in. z takimi technikami jak linoryt. Już wkrótce będziemy informować o szczegółach akcji, która zapowiada się ciekawie i intrygująco!

Magdalena Pasternak