Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Miuosh

 

Piątkowy wieczór 17 listopada wszyscy fani rapu i hip-hopu z Wojkowic i okolic zarezerwowali na koncert w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach – w ramach jesiennej trasy koncertowej, promującej najnowszy album „POP.” wystąpił Miłosz Borycki  czyli Miuosh i FDG Orkiestra. Jego najnowszy projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, a o sile tej muzyki i jej eksperymentalnych aranżacjach mogli przekonać się uczestnicy piątkowego koncertu.

Chociaż Miuosh znany jest już od dobrych kilku lat w branży muzycznej to właśnie płyta „POP.” na nowo zainteresowała szeroką publikę twórczością artysty znanego z eksperymentów, nieoczywistych interpretacji i świeżych aranżacji. Fanów Miuosha doskonale orientujących się w jego poprzednich dokonaniach nowa płyta również mogła zaskoczyć, a tym którzy po raz pierwszy spotkali się z taką muzyką, przekonać do tego, że rap potrafi się zmieniać, jest eklektyczny i ciągle gotowy na nowe wyzwania.

Utwory z albumu „POP.”, które mieliśmy okazję wysłuchać w Wojkowicach ukazały się 17 marca 2017 i od tego czasu trwa trasa koncertowa promująca płytę. Miuosh w trakcie pracy nad nią współpracował z wieloma uznanymi muzykami w tym m.in. Myslovitz, Smolikiem i Maciejem Sawochem, ponadto zaprosił do współtworzenia poszczególnych  kawałków takie gwiazdy jak Kasia Nosowska, Bajm czy Tomek Organek. To wszystko zaowocowało rapem, w którym mieszają się style i gatunki, czuć rockowe brzmienia i wyraźny wpływ osobowości zaproszonych do projektu artystów.

Wojkowice miały niepowtarzalną okazję do spotkania z twórcą, który ma coraz większy wpływ na współczesną polską muzyką i wytycza nowe ścieżki jej rozwoju.