Mikrofon MOK i Ty już za nami!

We wtorek 28.11.2017r. oraz środę 29.11.2017r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach już po raz szósty odbył się Festiwal Wokalny „MIKROFON, MOK i TY”. Skierowany był on do wszystkich tych, którzy kochają śpiew. W tym dniu MOK odwiedziły dzieci i młodzież z wielu miejscowości województwa śląskiego między innymi z: Wojkowic, Bobrownik, Strzyżowic, Psar, Dobieszowic, Wojkowic Kościelnych, Rogoźnika, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Łaz, Będzina, Sławkowa, Bukowna, Łobzowa, Poręby i Tarnowskich Gór.

Rywalizacja odbyła się w czterech kategoriach wiekowych, co umożliwiło uczestnikom sprawdzenie swoich zdolności na tle rówieśników. W tym roku konkurs cieszył się jeszcze większą popularnością niż w latach ubiegłych. W związku z czym przesłuchania zostały rozłożone na dwa dni.

We wtorek 28 listopada swoich sił próbowały dzieci w dwóch kategoriach wiekowych od 3 do 5 lat oraz od 5 do 9 lat. Natomiast w środę prezentowała się młodzież w wieku od 10 do 15 lat oraz grupa wiekowa od 16 lat wzwyż. Repertuar był różnorodny, a wśród utworów znalazły się piosenki w języku polskim, angielskim czy francuskim.

Jury w składzie: Beata Kalus -Dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. w Piekarach Śląskich, Danuta Rajchel – nauczyciel śpiewu klasycznego i piosenkarstwa, Irmina Barczewska-Garus– instruktor zajęć wokalnych, Małgorzata Mańczyk – instruktor nauki gry na fortepianie i Barbara Pawlak – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach miało nie lada wyzwanie, by wybrać tych najlepszych.

Uroczystość wręczenia nagród swoją obecnością uświetnił Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, który objął honorowy patronat nad tym wydarzeniem.

W gronie laureatów znaleźli się:

I KATEGORIA 3-5 LAT

I MIEJSCE – Maja Kościelny– Przedszkole im. Przyjaciół Bajek w Wojkowicach

II MIEJSCE – Julia Dołba – Przedszkole Miejskie nr 8 w Będzinie

III MIEJSCE – Lena Pędrys- Przedszkole Publiczne w Rogoźniku

WYRÓŻNIENIE – Ewa Kocot- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi

WYRÓŻNIENIE – Paulina Knapik- Towarzystwo Muzyczne Dominanta w Będzinie

II KATEGORIA 6-9 LAT

I MIEJSCE – Lena Krawczyk – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobieszowicach

II MIEJSCE –  Julia Mańka – Szkoła Podstawowa w Bobrownikach

III MIEJSCE – Zuzanna Nyk- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Czeladzi

WYRÓŻNIENIE – Julia Wilkosz – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie

WYRÓŻNIENIE – Zuzanna Hołubowska- Towarzystwo Muzyczne Dominanta w Będzinie

III KATEGORIA 10-15 LAT

I MIEJSCE –  Julia Jonak – Szkoła Podstawowa W Strzyżowicach

II MIEJSCE – Sonia Fiedor – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobieszowicach

II MIEJSCE – Patrycja Sinicka – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Sosnowcu

III MIEJSCE – Ksenia Jaszczyk- Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stanisława Staszica w Będzinie

III MIEJSCE – Marta Bugiel- Akademia Wyobraźni KAJUNE z Czeladzi

WYRÓŻNIENIE – Laura Ulicka – Miejski Zespół Szkół w Czeladzi

WYRÓŻNIENIE – Zuzanna Kozioł – Szkoła Podstawowa w Siemoni

WYRÓŻNIENIE –  Amelia Kańczuga – Studio Efendi Clue w Bukownie

WYRÓŻNIENIE – Wiktoria Ćwik – Gimnazjum nr 1 w Będzinie

IV KATEGORIA 16 LAT I WIĘCEJ

I MIEJSCE- Alicja Andrejczuk – V LO im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

WYRÓŻNIENIE – Magdalena Pędras – Studio Efendi Clue w Sławkowie

WYRÓŻNIENIE – Joanna Janus- Miejski Ośrodek Kultury w Łazach

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w rozwijaniu swoich pasji.

Sylwia Łukasik