Mikołaj kolejny raz objechał Wojkowice wzdłuż i wszerz!

Kolejny rok spotykamy się z mieszkańcami Wojkowic w trasie – Mikołaj razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Wojkowicach wyruszył w trasę po wojkowickich drogach Mokołajkowym busem, czyli saniami przystosowanymi do zadań specjalnych. Tak przygotowany, w towarzystwie pomocnych elfów bez problemów dotarł do wszystkich oczekujących dzieci. Można go było spotkać na naszym drogach w weekend 3-4 grudnia, a tym razem udało mu się odwiedzić aż 100 adresów i ponad 200 dzieci. Było to nie lada wyzwanie organizacyjne, ale dla Mikołaja nie ma rzeczy niemożliwych. Już z daleka można było dostrzec zbliżający się czerwony Mokołajkowy bus, który sygnalizował swoją trasę świąteczną muzyką, światłami i wesołą ekipą, która dzielnie pomagała rozdawać prezenty. To były wyjątkowe mikołajki, a przy organizacji udział wzięli: Miejski Ośrodek w Wojkowicach, Miasto Wojkowice oraz Burmistrz Wojkowic Tomasz Szczerba, a także Wojkowickie Wody Sp. z o.o., które użyczyły na czas Mikołajek swój pojazd wraz z kierowcą.

Mikołajkowa objazdowa akcja po Wojkowicach to co roku największa przedświąteczna atrakcja dla dzieci – nic dziwnego, że tym razem Mikołaj postanowił odwiedzić aż 100 adresów i zdecydowanie udało się ten cel zrealizować! Oczywiście pomagała mu niezawodna ekipa, która roznosiła prezenty, wręczała upominki i razem z nim odwiedzała najmłodszych mieszkańców Wojkowic. A każde odwiedziny to również dla Mikołaja wielka niespodzianka, dzieci częstowały go ciasteczkami, rozmawiały z nim a nawet śpiewały kolędy! Pięknie udekorowane domy czekały na wizytę Mokołajkowego busa z niecierpliwością. Obowiązkowe było również zdjęcie ze Świętym Mikołajem i jego drużyną. Tak przywitany i ugoszczony Mikołaj z wielką energią mógł kontynuować swoją podróż. Elfy z Miejskiego Ośrodka Kultury do każdego prezentu dodawały drobny upominek – ciasteczka z logo MOK-u oraz kolorowanki od Biblioteki Miejskiej. To kolejne tak radosne i odjazdowe mikołajki w Wojkowicach, które sprawiły dzieciom ogromną radość i wprowadziły do ich domów odrobinę magii. Do zobaczenia w przyszłym roku!