Miejskie eliminacje w konkursie „Mały OKR” już za nami

20 marca w Miejskim  Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „ Mały OKR” To już kolejne spotkanie z  utalentowanymi uczniami, którzy zadecydowali się spróbować swoich sił w recytatorskiej rywalizacji. Laureaci dzisiejszych eliminacji wezmą udział w kolejnym poziomie zmagań recytatorskich.

Dzisiejsze eliminacje to bardzo ważny etap konkursu.  Pozwoli on wyłonionym laureatom na udział w kolejnym części jaką są zmagania regionalne, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia w Instytucie Myśli Polskiej.  Organizatorem konkursu jest  Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego.

W eliminacjach wzięło udział 40 utalentowanych, młodych wykonawców, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Każdy z nich prezentował wybrane przez siebie wiersze oraz prozę, które oceniało jury w składzie: Pani Barbara Pawlak – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach, Pani Agnieszka Cieśla – nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Pan Przemysław Pawełczyk – nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1. Kryterium oceny obejmowało: ogólną prezencję występujących, dykcję oraz interpretację tekstu.  Po zakończeniu przesłuchania uczestników, jury ogłosiło wyniki. Najlepszymi w poszczególnych kategoriach  okazali się:

KATEGORIA 0-III
I miejsce – Hanna Krakowiak
II miejsce – Daria Adamska
II miejsce – Alicja Banach
III miejsce – Julia Utratny
Wyróżnienie – Piotr Luty
Wyróżnienie – Milena Kozarska

KATEGORIA IV-VI
I miejsce – Agata Misiewicz

KATEGORIA VII-VIII
I miejsce – Edyta Górka
II miejsce – Magdalena Kowal
III miejsce – Zofia Rup
Wyróżnienie – Ksenia Myronenko

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów podczas kolejnych etapów.