Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek 2020!

Po raz kolejny we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Wojkowicach został zorganizowany Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Patronat nad nim przejęli: Ksiądz Bp. Piotr Skrucha i Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba. Nad organizacją festiwalu od pierwszej jego edycji czuwali nauczyciele miejscowej Szkoły Podstawowej nr 1:  Anna Trzcionka- Czyż oraz wspomagający jej pracę – Irena Lisowska- Krypciak i Przemysław Pawełczyk.

Przesłuchania do konkursu odbyły się w dniu 08.01.2020 roku. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, placówek oświatowo – wychowawczych, opiekuńczych, kulturalnych i parafialnych. Do tegorocznej edycji konkursu przystąpili wykonawcy w wielu od 5 do 15 lat. Piękna forma konkursu kolęd i pastorałek z roku na rok skupia coraz więcej utalentowanych osób.

Komisja oceniała dobór repertuaru, poczucie rytmu i melodii oraz ogólny wyraz artystyczny. Swoje nadzwyczajne umiejętności wokalno-artystyczne zaprezentowali soliści, z  których komisja z trudem wybrała finalistów:

Kategoria przedszkola i klasy I

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – Katarzyna Wojtulska – Siemianowickie Centrum Kultury – opiekun Katarzyna Gojny

III miejsce   – Natalia Skrzypiec – SP nr 45 w Bytomiu- opiekun Małgorzata Nowak

Kategoria klasy II- IV

I miejsce – Paulina Knapik- Zespół Szkolno-  Przedszkolny Nr 2 w Sarnowie – opiekun Halina Piech – Ciężadło

II miejsce –  Natalia  Lemantowicz –  Sp Nr 17 w Chorzowie- opiekun Jolanta Lemantowicz

II miejsce   – Alicja Korzepa- Sp im. J. Słowackiego w Rogoźniku – opiekun Anna Dydak

III miejsce  – Julia Kurczyńska – Siemianowickie Centrum Kultury – opiekun Katarzyna Gojny

Kamil Kukulski – SP nr 45 w Bytomiu – opiekun Małgorzata Nowak

Kategoria klasy V- VIII

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – Julia Mika- opiekun Miłosz Mika

II miejsce –  Daniel Nowak- Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu – opiekun Anna Akram

II miejsce – Patrycja Wojciechowska – opiekun Wioleta Wojciechowska

III miejsce   – Julia Mańka –opiekun Bogusława Mańka

III miejsce  – Karina Włosek – opiekun Rafał  Włosek

Julia Wilk – Chorzowskie Centrum Kultury – opiekun Katarzyna Gojny

Dominika Cieślik – opiekun Daniel Cieślik

Finałowa gala Międzygminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Wojkowice 2020 miała miejsce  28 stycznia 2020r. Swoje nadzwyczajne umiejętności wokalno-artystyczne zaprezentowali laureaci, którzy wykazali bardzo wysoki poziom umiejętności.

Organizatorzy dziękują fundatorom nagród którymi byli  :Biskup Piotr Skucha, Burmistrz Miasta Wojkowice, Rada miejska w Wojkowicach, Miejski Ośrodek Kultury,  proboszcz parafii pod  wezwaniem Świętego Antoniego  z Padwy  ks. Ryszard  Adrianek, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Wojkowicach,  pani Katarzyna Gądek,  państwo Anna i Dariusz Ostręga, państwo Iwona i Adrian Dadaniak,  Państwo Agnieszka i Łukasz Chmielewscy,  Pani Marzena i Adam Michalik, państwo Henryk i Dorota Dudek -firma MAXX.

Anna Trzcionka- Czyż