Malarskie impresje – wrażenia po wystawie malarstwa i grafiki Magdaleny Pasternak

W piątkowe popołudnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbył się wernisaż malarstwa i grafiki Magdaleny Pasternak, która od wielu lat współpracuje z MOK-iem, prowadząc zajęcia dla dzieci i dorosłych. Jej wielką pasją od zawsze była sztuka, a wystawa była doskonałą okazją do podzielenia się nią z  mieszkańcami rodzinnego miasta. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie, co niezmiernie cieszy i jest sygnałem, że warto pokazywać prace lokalnych artystów i promować ich działania. Uczestnicy wydarzenia chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami, zadawali pytania i z dużym zainteresowaniem przysłuchiwali się artystce.

Magda jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim oraz grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom obroniła w pracowni druku wypukłego prof.  Mariusza Pałki oraz w pracowni malarstwa prof. Kazimierza Cieślika. W MOK-u prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży z malarstwa i rysunku, a także zajmuje się promocją i animacją kultury. Na wystawie mogliśmy zobaczyć jej dyplomowy cykl malarski, w skład którego wchodziło 8 obrazów olejnych, grafiki wykonane w technice linorytu oraz kilka pieczątek, które uczestnicy wystawy mogli odbić i zabrać ze sobą na pamiątkę. Wernisaż odbył się pod hasłem „Powidoki”, które miało skłonić widzów do refleksji nad czasem, pamięcią i rolą wspomnień. Delikatne i kolorowe linoryty przedstawiały wspomnienia autorki, jej artystyczną wizję przemijającego czasu i wrażeń jakie zostają nam pod powiekami. Pytania zgromadzonej publiczności i jej duże zainteresowanie wystawą dowodzą, że sztuka spełniła swoją rolę katalizatora skłaniającego do dyskusji.