Magiczny Świat Pana Kleksa

„Witajcie w naszej bajce” – tym cytatem z jednej z najbardziej znanych piosenek dla dzieci można od razu wprowadzić wszystkich w świat Pana Ambrożego Kleksa, bohatera książkowej oraz filmowej serii dla dzieci – bajka do której zaproszono dzieci w Wojkowicach była muzyczną odsłoną przygód pana Kleksa i jego przyjaciół. „Nowe przygody w Akademii Pana Kleksa” mogliśmy zobaczyć w sobotę 22 października, a każdy młody uczestnik spektaklu miał kolejną okazję do zdobycia pieczątki w akcji Młody Miłośnik Sztuki. Duże zainteresowanie pokazało nam, że warto organizować dla dzieci ciekawe wydarzenia i rozwijać ich kulturalną wrażliwość. A zerknięcie za kulisy Akademii Pana Kleksa odsłoniło przed nami świat pełen magii i dobrej zabawy.

Bohater spektaklu pt. „Nowe przygody w Akademii Pana Kleksa” – Adaś Niezgódka to zwykły chłopiec, któremu nie zawsze wszystko się udaje. Trafia do tytułowej Akademii i wtedy wszystko się zmienia. Poznaje zwierzęta takie jak Kaczka Dziwaczka, Dzik czy Pająk i razem z nimi wpada w wir przygód, a nowi przyjaciele pomagają mu odkryć w sobie pewność siebie i nowe umiejętności. Na scenie działo się wiele, zwłaszcza muzycznie – dzieci razem z aktorami mogły śpiewać znane piosenki takie jak: „Kaczka Dziwaczka”, „Meluzyna”, „Księżyc raz odwiedził staw”. Za to Pan Kleks czarował  kolory w swoich magicznych próbówkach, a razem z Adasiem przygotowywał kwiatową zupę. Ochotnicy byli również zapraszani na scenę i jeżeli dobrze odpowiedzieli na pytanie, Pan Kleks obdarowywał ich swoim kleksowym piegiem. Bajka sprawiła dzieciom dużo radości, może nawet dzięki niej ktoś odnajdzie własną pasję i uwierzy w swoją moc. Po spektaklu mali widzowie chętnie pozowali do zdjęć z bohaterami Akademii i długo oklaskiwali aktorów.