Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Luxtorpeda

Kwiecień w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach zawsze przebiega w atmosferze refleksji nad tym co było, zamysłami tego co będzie oraz radości z dotychczasowych sukcesów. Miesiąc ten bowiem jest miesiącem, w którym MOK obchodzi swoje urodziny. W tym roku świętował 6 rocznicę swojej działalności.

Z tej okazji 10 kwietnia na scenie MOK-u zagrał zespół Luxtorpeda! Grupa powstała z inicjatywy Roberta Friedricha – gitarzysty i wokalisty zespołu, który znany jest również między innymi z grupy Arka Noego. W skład zespołu wchodzą również: Krzysztof Kmiecik – basista, Robert Drężek – gitarzysta, Tomasz Krzyżaniak – perkusista oraz Przemysław Frencel – wokalista. Luxtorpeda na swoim koncie ma wiele sukcesów, do których zaliczają się obecność na liście przebojów Eska Rock i radiowej Trójki, występ na festiwalu w Jarocinie oraz  Przystanku Woodstock.

Grupa prezentuje ostre rockowe brzmienia. Dźwięki gitary, basu, perkusji w połączeniu z mocnymi, wyrazistymi wokalami i niebanalnymi tekstami. Twórczość Luxtorpedy mówi o życiu każdego z nas, w którym sukcesy przeplatają się z porażkami, radość ze smutkiem, zgoda z waśniami.

Podczas koncertu na deskach sceny MOK-u zespół przekazał licznie przybyłej publiczności ogromną dawkę rockowej muzyki i wspaniałej energii. Uczestnicy koncertu wspólnie z muzykami śpiewali stare dobre utwory, a także te z nowej płyty Luxtorpedy, którą można było zakupić na przygotowanym przez zespół stoisku.

Przed koncertem gwiazdy wieczoru, atmosferę rozgrzał suport – Cuba de Zoo. Zespół zajmował wysokie pozycje między innymi w liście przebojów Radiowej Trójki. W skład zespołu wchodzą: Kuba Podolski – wokal, gitara, Adam Goniszewski – wokal, gitara basowa, Przemysław Nagadowski – perkusja. Styl muzyczny jaki prezentują wpisuje się w estetykę Luxtorpedy. Rock, mocne zdecydowane brzmienia, trafiające do ludzi teksty, i niezwykła atmosfera jaką tworzą podczas koncertu to ich ogromne atuty.