Letnia impreza nad wodą – „Dwie gminy kulturalnie łączymy”

W sobotę 17 lipca nad I zalewem w Rogoźniku odbyła się rodzinna zabawa dla mieszkańców dwóch gmin (i wszystkich chętnych). Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach wraz z Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Rogoźniku – razem bawiliśmy się na plaży, a towarzyszył nam wesoły duet – Pipek i Psotka, animatorzy, którzy potrafią rozkręcić zabawę w każdych warunkach, rozweselą największego ponuraka, a do tego zawsze mają w zanadrzu szalone atrakcje. Letnia impreza pomimo przechodzących przez nasz region burz okazała się strzałem w dziesiątkę.

Upały sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą, która chłodzi i zdecydowanie poprawia nastroje. Z takiego założenia wyszli więc organizatorzy wydarzenia sportowo-rozrywkowego nad I zalewem w Rogoźniku – aby połączyć siły i spędzić ten czas razem, dobrze się bawić i wziąć udział w rywalizacjach sportowych. Ulewne deszcze uniemożliwiły nam jednak zorganizowanie meczu piłki siatkowej, gdyż boisko po burzy nie nadawało się czasowo do użytku, lecz pozostałe atrakcje wynagrodziły kapryśną pogodę. Pipek i Psotka zaprosili do zabawy dzieci w każdym wieku, była muzyka, plażowe konkursy i sprawnościowe wyzwania. Aby zrekompensować brak meczu nasi animatorzy zachęcili uczestników do udziału w zawodach z  przeciągania liny. Na przeciwko stanęły drużyny z Wojkowic i Bobrownik, po dużym wysiłku  linę przeciągnęła drużyna z Wojkowic! Dziękujemy wszystkim za obecność i aktywny udział w zabawach, życzmy udanych wakacji!