Konkursy rozstrzygnięte – MOK nagrodził młodych plastyków i fotografów

W czwartkowe popołudnie 16 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom dwóch konkursów – plastycznego i fotograficznego. Tematem pierwszego z nich były „Roboty, potwory i inne stwory”, a prac napłynęło tak wiele, że jury miało nie lada problem z wybraniem tych najlepszych. Dzieci podeszły do tematu niezwykle kreatywnie, tworząc nawet przestrzenne prace. Konkurs fotograficzny pod hasłem „Czarne i białe” z kolei zachęcił osoby dorosłe i młodzież do zmierzenia się z tymi dwoma barwami w fotografii, a zdjęcia, które zostały nagrodzone świadczyły o dużej wrażliwości i wyczuciu kontrastu ich autorów.

Konkurs plastyczny zdominowały prace przedszkolaków, chociaż nie brakowało również maluszków, które w najmłodszej kategorii pokazały jak potrafią współpracować i na zadany temat stworzyć ciekawą wizję z fantastycznymi postaciami. W sumie na konkurs napłynęło ponad 200 prac, a spośród nich jury wyłoniło te najlepsze w pięciu kategoriach wiekowych: żłobek, przedszkole, klasa I-III, klasa IV-VI oraz klasa VII-VIII.  Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach, Barbara Pawlak, po kolei zapraszała na scenę nagrodzone dzieci, które dumnie pozowały do pamiątkowych zdjęć z dyplomami i nagrodami. W kategorii przedszkole wzięło udział tak dużo dzieci, że przyznano tu dodatkowe wyróżnienia. Wszystkie prace, które znalazły się wśród najlepszych miały żywe kolory i ciekawe kompozycje, wskazujące na bogatą wyobraźnię i swobodną zabawę materiałami plastycznymi. A jeśli chodzi o fotografie, to na konkurs spłynęło ponad 100 prac, z których wybrano najlepsze w kategoriach skierowanych do szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dla osób dorosłych. Tutaj poziom był bardzo wysoki, a wszyscy autorzy doskonale poradzili sobie z wyzwaniem. Na koniec laureaci zgromadzili się na scenie i zapozowali do wspólnego zdjęcia. Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów a przede wszystkim radości z tworzenia!

Listy laureatów konkursów:

Konkurs fotograficzny “Czarne i białe”

XXIX Powiatowy konkurs plastyczny “Roboty, potwory i inne stwory”