Koncert pieśni polskiej i patriotycznej – w wersji online

Koncert pieśni polskiej i patriotycznej z okazji 102. rocznicy Odzyskania Niepodległości – w wersji online

Pierwszy taki koncert w historii Wojkowic był wielkim wyzwaniem zarówno dla organizatorów jak i wykonawców, którzy tym razem występowali przed publicznością zgromadzoną we własnych domach. W czasie rzeczywistym o godzinie 18.00 w dniu 11 listopada każdy mieszkaniec Wojkowic mógł poczuć klimat patriotyzmu, wzruszenia towarzyszącego odzyskaniu wolności po wielu latach zaborów, za pośrednictwem przekazu internetowego. Wszystkich słuchaczy powitał uroczyście Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, który przedstawił artystów: –  Paulinę Dziedzic – mezzosopran, Michała Dziedzica – tenor oraz Joannę Steczek – fortepian i zaprosił do wspólnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Organizatorzy zadbali o wszystkie szczegóły, dzięki temu mogliśmy poczuć atmosferę sali widowiskowej i emocje towarzyszące koncertom na żywo. Odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie sprawiły, że przepiękne teksty polskich narodowych pieśni wybrzmiały z pełną mocą i zaangażowaniem. Artyści zaprezentowali na scenie całe spectrum najbardziej znanych i najpiękniejszych patriotycznych utworów. Przybliżyli nam również genezę ich powstania i okoliczności w jakich najczęściej do nich powracano. Michał Dziedzic rozpoczął koncert niesamowitym wykonaniem Roty, pieśni, która jest jedną z najważniejszych w dorobku kulturowym Polski. Następnie usłyszeliśmy jeszcze między innymi takie utwory: Przybyli ułani, Dwie zorze, Piosnka litewska. Artyści naprzemiennie pojawiali się na scenie aby czarować nas barwą głosu, emocjami i profesjonalną interpretacją pieśni. Towarzyszył im przez cały czas akompaniament fortepianu w wykonaniu Joanny Steczek. Już na sam koniec zaprosili również słuchaczy do wspólnego zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Dziękujmy wszystkim, którzy postanowili ten wieczór spędzić z nami.