Kolejne sukcesy Grupy Teatralnej „Agrafka”!

Bardzo miło nam poinformować, że nasza wojkowicka grupa teatralna „Agrafka” zajęła zaszczytne II miejsce na III Festiwalu Ludzi Szczęśliwych, Proskenion 2019, zorganizowanym przez Chorzowskie Centrum Kultury. To ważne wydarzenie na mapie regionalnych i wojewódzkich imprez dla seniorów, jest skierowane do ludzi z pasją, a jego celem jest promowanie aktywnych postaw wśród seniorów i zachęcania ich do realizowania własnych pomysłów artystycznych.

„Hamlet we wsi Komorne Głuche” to właśnie to przedstawienie, które dało Agrafce drugie miejsce na Festiwalu. Jury było zachwycone profesjonalną grą aktorów, podejściem do tematu i rozwiązaniami scenicznymi. Sukces tym bardziej cieszy, że grupa działająca jako amatorski zespół teatralny, wystąpiła na scenie z zawodowym podejściem, niczym nie różniąc się od aktorów zajmujących się tym na co dzień. Nagrodą za zajęcia II miejsca było 500 zł. Dodatkowo indywidualnie wyróżniona została Pani Maria Matusiak, czego serdecznie gratulujemy!

Jesteśmy dumni, że Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach jest miejscem, w którym grupa stawiała pierwsze kroki i tak pięknie się rozwinęła! Przypominamy, że wyróżnione przedstawienie jest próbą wystawienie w małej miejscowości tytułowego „Hamleta”, jednak zapaleńcy, którzy podjęli się tego wyzwania napotykają na różne przeciwności losu związane z sytuacją polityczną, klimatem PRL-u i własnymi ograniczeniami – czego nie można powiedzieć o występach Agrafki, które za każdym razem okazują się strzałem w dziesiątkę! Dziękujemy i życzymy wielu radości z dalszego odkrywania świata teatru.